دستگیری ۳۴۸ شکارچی متخلف در آذربایجان‌شرقی

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی گفت: ۳۴۸ متخلف شکار و صید در ۹ ماه سال جاری توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی دستگیر شدند .
حمید قاسمی با اعلام این خبر اظهار کرد: این تعداد متخلف با تشکیل ۲۵۰ فقره پرونده به مراجع قضایی معرفی و جرایم متعلقه اخذ و به خزانه واریز شد.
وی افزود: از این متخلفان ۱۹ قبضه سلاح شکاری غیرمجاز ، ۸۱ قبضه سلاح شکاری مجاز، تور ماهیگیری ، تعداد زیادی فشنگ و سایر ادوات شکار نیز کشف و ضبط شد .
قاسمی بیشترین تخلف را مربوط به شکار غیرمجاز پرندگان با ۲۴۱ مورد برشمرد و گفت: در این مدت ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان ۷۸ مورد تخلف تخریب محیط زیست و ۳۰ مورد آلودگی محیط زیست مانند کوره‌ی زغال پزی، کشتارگاه، تخلیه ی چاه، واحد تولیدی نوشابه و دانه بندی پوکه، دفع زباله، مرغداری و آلودگی هوا را با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی نموده‌اند.
مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی در پایان با اشاره به اصل ۵۰ قانون اساسی که حفاظت از محیط زیست را وظیفه‌ای همگانی می‌داند، ابراز امیدواری کرد که با همدلی و همزبانی و فرهنگ سازی در خصوص حفاظت محیط زیست، گام های موثری برای رسیدن به توسعه ی پایدار است.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz