روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 363
  • 659
  • 1,437,924
دستگیـری عامل انتشار تصاویر خصوصی

فردی که از روی حس انتقام جویی اقدام به انتشار تصاویر شخصی و هتک حیثیت ۱۵ نفر از شهروندان در شبکه های اجتماعی کرده بود ، در پایتخت دستگیر شد .
سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران گفت: باطرح شکایت تعداد ۱۵ نفراز شهروندان تحت عنوان توهین و فحاشی و ارسال تصاویر شخصی برای آنان از سوی فردی ناشناس در شبکه های اجتماعی ، موضوع تحت پیگیری پلیس قرار گرفت.
این مقام انتظامی در ادامه گفت: با بررسی پیام ها ، مشخص شد متهم با ایجاد یک حساب کاربری جعلی در صفحه اینستاگرامی شبیه سازی شده با صفحات اجتماعی شکات ، اقدام به انتتشار تصاویر و نشر اکاذیب علیه آنها می کرد .
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در تشریح این خبر گفت: با اقدامات فنی و مهندسی تیم عملیاتی و تحقیقاتی پلیس ، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و در بررسی های صورت گرفته و حضور شاکیان معلوم شد متهم از بستگان شکات بوده و در جهت انتقام جویی از اقوام خود با درست نمودن صفحات اینستاگرامی جعلی ، اقدام به توهین وافترا و نشر اکاذیب نسبت به آنها کرده است .
وی ادامه داد: متهم در تحقیقات اولیه منکر هرگونه ایجاد صفحات جعلی و توهین و نشر اکاذیب علیه بستگانش گردید، ولیکن با مواجه در برابر ادله دیجیتالی جمع آوری شده ، لب به اعتراف گشود و انگیزه خود را انتقام جویی از اقوامش اعلام کرد .
سرهنگ کاظمی به کاربران هشدار داد : حریم خصوصی یک ارزش کلیدی و زیر بنای توجه به جایگاه انسان و سایر ارزش های نظیر آن است و یکی از نگرانی های اساسی در مورد اینترنت حفظ حریم شخصی افراد است و حفظ حریم خصوصی افراد در شبکه های اجتماعی یکی از مهارت های مهمی است که کاربران باید از آن آگاه باشند ، بعضی از افراد بدون هیچگونه توجهی ، اطلاعات و داده های شخصی خود را به اشتراک می گذارند حتی شناختن دوستان و زیر مجموعه هم دلیل خوبی برای این بی دقتی ها نیست زیرا عواقبی درپی دارد که گاهأ جبران ناپذیر است .
کاظمی در خاتمه از شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد مشکوک به سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir مرکز فوریت های سایبری گزارش کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز