روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
دستگیـری ۱۵ نفـر پـس از حمله بـه یـک ایرانـی در آلمان

تارنمای شبکه خبری دویچه وله نوشت: پلیس در شهر کمنیتس آلمان ۱۵ مرد که به گروهی از خارجی ها حمله و یک جوان ایرانی ۲۶ ساله را مجروح کردند، دستگیر کرد.
این تارنما افزود: این افراد خودسرانه گروه «مقاومت مردمین» تشکیل داده و برای خارجی‌ها مزاحمت ایجاد می‌کردند.
به نوشته شبکه خبری دویچه وله، حدود دو هفته پس از نا آرامی‌های نژادپرستانه در شهر کمنیتس در شرق آلمان، پلیس اعضای یک گروه انتظامات خودخوانده را دستگیر کرد.
برای شش نفر از دستگیرشدگان قرار بازداشت صادر شده است.
پلیس و دادستانی اعلام کرده‌اند که ۱۵ عضو احتمالی گروه «مقاومت مردمی»شامگاه جمعه ۲۳ شهریور(۱۴سپتامبر) گروهی هفت‌نفره از شهروندان کشورهای خارجی را جمع کرده و علیه آنان اظهارات نژادپرستانه استفاده کرده‌اند.
در این میان یک ایرانی ۲۶ ساله در اثر برخورد یک شئ سخت زخمی شده است. سخنگوی دادستانی کمنیتس می‌گوید این فرد ایرانی از ناحیه سر دچار جراحت شده است.
گفته می‌شود مهاجمان پیش از آن در یک تظاهرات راستگرایان شرکت کرده بودند که به ابتکار جنبش راستگرای پوپولیستی «طرفداران کمنیتس» (Pro Chemnitz) برگزار شده بود. آنها در ادامه مهمانان یک جشن تولد را در پارک تهدید کرده بودند.
بنابر اعلام دادستانی، این افراد به اخلال در نظم عمومی از جمله ضرب و شتم متهم شده‌اند. یکی از این افراد که فردی ۳۱ ساله است به زندان منتقل شده، زیرا به صورت مشروط آزاد بوده است.
شامگاه جمعه نزدیک به سه هزار و ۵۰۰ هوادار جنبش راستگرای پوپولیست ‘طرفداران کمنیتس’ با شعار ‘ما بیشتریم، ما دوباره می‌آییم!’ در این شهر تظاهرات کردند. ‘ما بیشتریم’ عموما در تظاهرات ضد راستگرایان شنیده می‌شود. مخالفان این گروه‌ها در واقع با شعارهای این چنینی نشان می‌دهند که تظاهرکنندگان افراط‌ گرا در اقلیت‌اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز