روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 198
  • 801
  • 1,047,244
دستگیــری کیف قاپان حرفه ای در تهرانپارس

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو سارق کیف قاپ که پس از طرح دوستی چند روزه با تعدادی از کسبه شرق تهران اقدام به نقد کردن پول های داخل حساب مالباختگان با دستگاه کارتخوان این افراد کرده بودند، خبر داد.
چندی پیش با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کیف قاپی، زن جوانی برای پیگیری شکایت خود به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کرد و در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: حوالی ساعت ۲۱:۳۰ روز ۱۳ شهریورماه حین عبور ازخیابان دوسرنشین یک موتور سیکلت طرح هوندا کیف دستی اش حاوی مبلغ ۹۰۰ هزار تومان وجه نقد، گوشی تلفن همراه و دو عدد کارت عابر بانک حاوی رمز را سرقت کرده و در ادامه از کارتها مبلغ ۱۵ میلیون ریال نیز برداشت کرده‌اند.
کارآگاهان با بررسی تراکنش مالی حساب مالباخته موفق به شناسایی یک مغازه میوه فروشی در تهرانپارس شدند و در مراجعه به این مغازه و درجریان تحقیقات، صاحب مغازه به آنها گفت: جوانی با معرفی خود به نام کریمی که چندین نوبت برای خرید میوه به مغازه ام آمده و به این واسطه او را می شناسم به میوه فروشی مراجعه کرد و با اعلام اینکه مشکلی برای خانواده اش پیش آمده و نیاز به وجه نقد دارد از دستگاه پوز داخل مغازه استفاده کرد و طی دو نوبت مبالغ ۵۰۰ هزار تومان و روز بعد مبلغ یک میلیون تومان دیگر به وی پرداخت کردم.
کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی با بررسی تصاویر به دست آمده از دوربین مداربسته مغازه میوه فروشی موفق به شناسایی تصویر یکی از سارقان شده و اقدامات خود برای شناسایی و دستگیری او را در دستورکار خود قرار دادند که پرونده مشابه دیگری که در آن با همین شیوه و شگرد از حساب مالباخته ای دیگر در یک مغازه میوه فروشی پول برداشت شده بود به پایگاه چهارم پلیس آگاهی واصل شد.
با مراجعه کارآگاهان به این مغازه، تصویر به دست آمده از مغازه میوه فروشی منطقه تهرانپارس به رؤیت صاحبه مغازه میوه فروشی اخیر رسید و او نیز بلافاصه تصویر سارق را با نامی دیگر مورد شناسایی قرار داد.
اقدامات پلیسی برای دستگیری دو سارق کیف قاپ حرفه‌ای که با طرح دوستی با صاحبان مغازه به ویژه مغازه های میوه فروشی اقدام به برداشت و در واقع سرقت پول از حساب مالباختگان کرده بودند در دستورکار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرارگرفت و سرانجام با شناسایی آخرین محل تردد سارقان در یک مغازه میوه فروشی در محدوده شرق تهران، این محل تحت کنترل و مراقبت نامحسوس کارآگاهان قرار گرفت و در تاریخ ۲۹ شهریورماه با حضور یکی ازسارقان به نام شهرام ۲۹ ساله در میوه فروشی، نسبت به دستگیری وی اقدام و موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵مورد استفاده در سرقت ها نیز توقیف شد.
در بازرسی اولیه، کارآگاهان موفق به کشف چندین کارت عابر بانک متعلق به سایر افراد شدند که متهم دستگیر شده در همان تحقیقات اولیه صراحتا به مسروقه بودن آنها اعتراف کرد. با اعتراف صریح شهرام و شناسایی همدست وی به نام جمشید ۲۹ ساله ، کارآگاهان با شناسایی مخفیگاه متهم دوم پرونده در محدوده میدان رهبر اقدام به دستگیری جمشید کرده و هر دو متهم به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.
براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمان به سرقت های متعدد کیف قاپی و قاپ زنی ، قرار قانونی از سوی مقام قضایی صادر و متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.
وی با اشاره به این پرونده به شهروندان هشدار داد که در زمان انجام معامله پرداخت پول از طریق عابربانک از سوی افراد، درخواست کارت شناسایی معتبر برای مطابقت مشخصات صاحب کارت با مشخصات درج شده بر روی کارت عابربانک به منزله بی احترامی به افراد نیست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز