روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۶/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 212
  • 631
  • 1,142,212
دستگیــری ۱۴۵ مظنـون بـه دزدی و کلاهبــرداری

چهارمین مرحله طرح مبارزه با سارقان حرفه‌ای پلیس پایتخت با دستگیری ۱۴۵ سارق و کلاهبردار اجرا شد. از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در میان اموال کشف شده از سارقانی که توسط کارآگاهان اداره آگاهی پایتخت دستگیر شده‌اند به چشم می‌خورد. متهمانی که با ترفندهای خاص، نقشه سرقت هایشان را اجرا می‌کردند. متهمان از هر سن و سال و هر شهر و دیاری هستند بعضی از آنها به‌تازگی پا به سن جوانی گذاشته‌اند و بعضی دیگر مو سفید کرده‌اند و حالا باید دوران بازنشستگی‌شان را بگذرانند، ولی همه آنها در یک مورد مشترک هستند و آن هم ارتکاب کارهای خلاف است.

دستگیری سردسته سارقان طلافروشی
با گذشت ۵ سال از سرقت مسلحانه طلافروشی در باقرشهر و دستگیری آخرین عضو باند راز این سرقت نیز برملا شد. متهمان دستگیر شده قبلی که سرقت ۴ کیلو طلا را هیچ وقت اعتراف نکردند زمانی که متوجه دستگیری آخرین عضو باند شدند به سرقت مسلحانه‌شان اعتراف کردند. کامبیز سردسته باند در گفت‌و‌گو با خبرنگاران از جزئیات سرقت هایشان گفت.
ماجرای سرقت هایتان چه بود؟ سال ۹۲ من به همراه سه مرد دیگر دو طلافروشی در باقرشهر را سرقت کردیم. بعد از آن سرقت را کنار گذاشتم و دوباره سال ۹۴ طلافروشی دیگری را سرقت کردیم. از طلافروشی اول ۴ کیلو سرقت کردیم؛ دومی نیم کیلو اما در سومین سرقت طلافروش در را بست و مجبور شدیم با تهدید اسلحه در را باز کرده و فرار کنیم ولی مدتی بعد دستگیر شدیم. سرقت‌ها را چطور انجام می‌دادید؟ سه نفر وارد طلافروشی می‌شدند و یکی در مقابل در طلافروشی می‌ایستاد. صورت هایمان را با ماسک بهداشتی پوشانده بودیم و با تهدید دو کلت و یک شمشیر سرقت‌ها را انجام داده و سوار بر موتورسیکلت یا پژویی که داشتیم فرار می‌کردیم.
چگونه دستگیر شدید؟ یکی از همدستانم را چند روز قبل در رابطه با سرقت احشام بازداشت کردند. همدستم به ۸ فقره سرقت احشام و یک سرقت خانه با همدستی ما اعتراف کرده بود. به غیر از این همدستم به سرقت اولیه طلافروشی سال ۹۲ که ۴ کیلو طلا از آن سرقت کرده بودیم و هرگز راز آن را برملا نکرده بودیم هم اعتراف کرد. با اعتراف او بازداشت شدیم و به ناچار واقعیت را گفتیم.

دزدی در لباس بیمارستان
متهم بعدی روش عجیبی برای سرقت داشت. ۳ ماهی می‌شد که پلیس در تعقیبش بود و تمام شاکی‌هایش او را شناسایی کرده‌اند.
سرقت‌ها را چطور انجام می‌دادی؟ از فروشگاه‌های اینترنتی سفارش خرید می‌دادم .آنها هم وسایلی را که من اینترنتی خریداری کرده بودم برایم با پیک می‌فرستادند. در تماس‌هایی که با من گرفته می‌شد تا هماهنگی برای کالا شود، خودم را دکتر معرفی می‌کردم. زمانی که اجناس آورده می‌شد، لباس تکنیسین اورژانس می‌پوشیدم. معمولاً آدرس‌هایی که برای تحویل کالا می‌دادم مقابل بیمارستان‌ها بود. به پیک می‌گفتم پول پیک را باید از دکتر بگیرید. رسید را برایش ببرید و پول را دریافت کنید. زمانی که پیک وارد بیمارستان می‌شد، سوار ماشین می‌شدم و وسایل را می‌بردم. اجناس سرقتی را چکار می‌کردی؟ در سایت دیوار و شیپور می‌فروختم. آن هم نصف قیمت اصلی کالا.

ویزاهای جعلی برای مهاجرت به کانادا
اعضای یک باند بین‌المللی که با صدور ویزاهای جعلی برای متقاضیان مهاجرت به کانادا از مردم کلاهبرداری می‌کردند در عملیات گسترده پلیس آگاهی دستگیر شدند. ۹ نفر از این افراد کانادایی و کارمند وزارت امور خارجه کانادا بودند که با یک زن و ۶ مرد ایرانی همدست شده و اقدام به جعل ویزا می‌کردند. متهمان ایرانی این پرونده به غیر از جعل ویزا، برای یافتن گنج اقدام به حفاری می‌کردند و پول کلانی از طریق فروش عتیقه‌ها به‌دست آورده‌اند. ماجرا از این قرار است که ۹ کانادایی که در ادارات مربوط به صدور ویزا در این کشور مشغول به کار بودند با یک زن ایرانی همدست شده تا ایرانیان را با ویزای جعلی به کانادا بفرستند. آنها مشخصات کامل مهر ویزا را که در پاسپورت ثبت می‌شد به زن جوان داده و وی آن را برای همدستانش در ایران می‌فرستاد و آنها با ساخت مهر جعلی برای متقاضیان ویزا صادر می‌کردند. اعضای باند از هر مشتری ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان گرفته و ویزا صادر می‌کردند. اما جعل مهر ویزا تنها کار خلافی نبود که متهمان این پرونده انجام می‌دادند. آنها دستگاه گنج یاب تهیه کرده و با خرید نقشه‌های گنج بعد از حفر و دستیابی به عتیقه‌ها و زیر خاکی آنها را به مبلغ هنگفتی به فروش می‌رساندند. پاتوق و مخفیگاه متهمان ایرانی در طبقه ۱۷ برجی در غرب تهران بود.
زمانی که کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی پایتخت از ماجرای فروش عتیقه و زیرخاکی با خبر شدند، متهمان را شناسایی و دستگیر کردند. بعد از این دستگیری راز صدور ویزاهای قلابی و همدستان آنها در کانادا برملا شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز