روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 260
  • بازدید دیروز: 1,264
  • کل بازدید ها: 842,472
دشمنان به دنبال حمله سایبری به زیرساخت‌ها هستند

دشمنان به دنبال حمله سایبری به زیرساخت‌ها هستند

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: امروز دشمنان به دنبال حمله به زیرساخت‌ها هستند و در این زمینه حتی در بخش سایبری نیز باید کارهای زیادی بکنیم و البته کارهای بزرگی انجام‌ شده است.

نتیجه تصویری برای دشمنان به دنبال حمله سایبری به زیرساختها هستند

محمدصادق پورمهدی  در نشست هم‌اندیشی با اعضای هیئت‌مدیره سازمان نظام‌مهندسی ساختمان، بابیان اینکه افتخار می‌کنیم نظام‌مهندسی ساختمان بزرگ‌ترین تشکل صنفی استان بوده و آرزوی موفقیت برای همه اعضا داریم، اظهار داشت: همه ما در راستای انجام تعهدات بسیاری انجام داده‌ایم و منتظر تشویق نیستیم اما گاهی با ایراداتی در کارها مواجه می‌شویم که مشکل‌آفرین بوده و سختگیری‌ها تنها برای جلوگیری از بروز چنین اشکالاتی است.

وی با تأکید بر اینکه در استان نسبت به دیگر استان‌ها در خصوص مقررات ساختمان خوب کارشده است، بیان کرد: هرچند بحث پدافند غیرعامل در کشور ما مقوله‌ای جدید است اما از گذشته در بطن زندگی ما وجود داشته چرا که اگر در بحث ساختمان‌سازی مکان‌یابی و برخی اصول دیگر رعایت شود همان پدافند غیرعامل بوده و ما را در قبال خطرات مصون‌سازی می‌کند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی، اضافه کرد: امروز دشمنان به دنبال ایجاد حمله به زیرساخت‌ها هستند و در این راستا اقدامات مناسبی حتی در بخش سایبری نیز باید کارهای زیادی بکنیم و البته کارهای بزرگی انجام‌ شده است.

وی افزود: با توجه به این مسئله در خصوص بحث کالبدی، قدم‌های خوبی از جمله در خصوص درجه‌بندی شرکت‌ها و سازمان‌دهی آن‌ها، برداشته‌شده اما باید نقشه راهی تهیه و بر اساس آن پیش برویم و همچنین زبان مشترک تعریف کنیم اگر چنین باشد به‌راحتی به اهداف خواهیم رسید و این زبان مشترک را باید خودمان ایجاد کنیم.

پورمهدی، بابیان اینکه اگر اعتقاد و باور به این کار داشته باشیم مطمئناً با علاقه کارخواهیم کرد، گفت: در این راستا باید یکسری آموزش‌ها انجام شود که بخشی از این آموزش‌ها آغاز شده و در این رابطه  باید مهندسان در بخش‌های مختلف نیز آموزش داده شوند.

وی با بیان اینکه در این راستا باید در بحث ارتقای پایه مهندسان و کارت اشتغال مبحث پدافند غیرعامل اعمال شود، گفت: همچنین در ادامه باید مردم را با خود همراه کنیم، هرکجا مردم همراهی کرده‌اند مصونیت نیز به وجود آمده به‌طوری‌که در چندین سال گذشته بارها تهدید شده‌ایم به خاطر حضور مردم در مقابل دشمنان مصونیت ایجاد شده است.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی، با تأکید بر اجرای قوانین، گفت: در اجرای خطوط قرمز ما قوانین ما هستند و در بعضی سازه‌های خاص نیز پدافند غیرعامل است، هر چقدر قدم‌های خوبی برداریم در مقابل دشمنان واکسینه خواهیم شد.

این مسؤول افزود: کشورهای قدرتمند به دنبال منافع خود هستند بر همین اساس باید با همه بخش‌های همکاری کنند و سازه‌های زیرساختی و حیاتی به‌خوبی و با رعایت اصول ساخته شوند.

علی طوماری رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان نیز با اشاره به وجود بحث پدافند غیرعامل در مبحث بیست و یکم مقررات ملی ساختمان، گفت: امروز شرایط جهانی و وضعیت کشور ایجاب می‌کند در این خصوص بیش از این منتظر کنیم چرا که حتی یک‌لحظه هم برای ما دارای اهمیت است.

وی با بیان اینکه بخشی از پدافند غیرعامل در حوزه ساختمان‌سازی بوده و آنچه ضوابط برای ما مشخص می‌کند که باید اجرا شود، گفت: در این راستای می‌توانیم بر اساس تفاهم‌نامه‌ای سه‌جانبه با سازمان پدافند غیرعامل کشور و نظام‌مهندسی استان و اداره کل پدافند غیرعامل استان در خصوص آموزش‌های لازم در این خصوص قدم‌هایی برداریم و همچنین در راستای پیشبرد بهتر اهداف تشکیل کارگروه تخصصی پدافند غیرعامل در این حوزه بهتر می‌تواند کمک کند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز