روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 506
  • 721
  • 1,335,428
دغدغه‌ی تمامی مسئولان برگزاری انتخابات سالم است

رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: شوراها صرفاً مجری هستند و باید از دخالت در امور اجرایی پرهیز کنند.
سلمان خدادادی در همایش هیات‌های نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی، اظهار کرد: هماهنگی و تعامل در بین تمامی مسئولان و دستگاه‌ها از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد استان به شمار می‌آید و انتخابات شوراهای اسلامی یکی از اساسی ترین انتخابات می‌باشد که از ظرفیت بالایی در قانون اساسی برخوردار است و با هفت اصل در قانون اساسی به آن اشاره شده که این نیز نشانگر تاکید بر مردم سالاری است.
وی افزود: دموکراسی، مشارکت مردم، آزادی‌های فردی و اجتماعی و قانون اساسی ایران در کم‌تر کشوری یافت می‌شود.
رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای آذربایجان‌شرقی با اشاره به پنجمین دوره از انتخابات شورای اسلامی اینکه گفت: شورهای عالی استان ها می توانند طرح خود را در سطوح مختلف فرهنگی، اجتناعی و… همچون نمایندگان به مجلس ارایه کنند و دولت نیز موظف است در چارچوب قانون آن را عملی کنند.
خدادادی با اشاره به پنج اصل مشترک در منافع ملی کشورهای مختلف، متذکر شد: امور رفاهی جامعه در همه‌ی کشورها مورد توجه قرار گرفته و این نیز جزو زیرساخت‌ها برای داشتن جامعه‌ای خوب به شمار می‌آید.
وی تصریح کرد: اگر انتخابات شوراها اعم از تعیین صلاحیت‌ها، نگاه‌ها و انتخاب افراد از ضریب دقت و حساسیت بالایی برخوردار باشد، نگاه مردم نیز تغییر کرده و انتخابات دارای ارزش بیشتری می‌شود.
خدادادی خاطرنشان کرد: پرهیز از برخورد جناحی در شهرستان‌ها، برخورد با مخالفان و برخورد قانونی در تعیین صلاحیت‌ها و بررسی بیشتر از جمله وظایف هیات‌های نظارت بر شوراها است.
وی عنوان کرد: هماهنگی بین دستگاه‌های نظارتی استان و هیات‌های نظارت نیز می‌تواند ناظران را یاری کند.
وی متذکر شد: دغدغه‌ی تمامی مسئولان برگزاری انتخابات سالم است و از آن جایی که رأی مردم حق الناس به شمار می‌آید، اجرای شایسته‌ی انتخابات به نظارت‌ها بستگی دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز