روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 397
  • 693
  • 1,436,546
دلالی برای فاینانس متروی تبریز !

در جلسه یکشنبه شورای شهر تبریز در لابلای جار و جنجالهای همیشگی، موضوع بسیار مهمی توسط یکی ازا عضای شورای شهر مطرح گردید که بازتاب رسانه ای چندانی هم نداشت.
فاینانس ۴۲۰ میلیون یورویی مترو تبریز در این جلسه تبدیل به محوری برای ارزیابی عملکرد شورای پنجم شده و مورد استناد برخی از اعضای شورای شهر قرار گرفت. اما اهمیت طرح موضوع فاینانس، صرفا محدود به این حب و بغض ها نبود.
مساله ی بسیار مهم تر که توسط اندیش ، عضو شورای شهر اشاره شد، موضوع دلالی یکی از شرکت ها برای حل مساله فاینانس ۴۲۰ میلیون یورویی قطار شهری تبریزبود.
دراین جلسه ، بحث بر سر این بود که شورای پنجم تا کنون نتوانسته است از فاینانس مصوب دولت برای مترو استفاده کند، اما واقعیت آن است که برخورداری از فاینانس ربطی به شورای شهر تبریز و عملکرد آن ندارد، موضوعی ملی است و ارتباط تنگاتنگی با مسائلی چون fatf و swift و ارتباطات بانکی با دنیا دارد که هیچ کدام در اختیار شورای شهر نیست. اما اشاره اندیش به تلاش های شورای پنجم در خصوص حذف شرکتی که تلاش مینمود تا با دلالی ، در تامین این فاینانس اصطلاحا کارچاق کنی کند ، قابل تحسین بود. هرچند وی در پاسخ به سئوال اشرف نیا مبنی بر مشخص کردن هویت این شرکت ، تنها به این پاسخ بسنده نمود که منظور او هیچ شرکت دولتی یا حاکمیتی نبوده و نام این شرکت خصوصی با حرف الف شروع میشود .
گفتنی است حسب اظهارات این عضو شورا ، این شرکت در شورای چهارم در فرایند تصمیم گیری های شورا برای اخذ فاینانس ۴۲۰ میلیون یورویی وارد شده و با تلاش های شورای پنجم، خوشبختانه از سو استفاده های این نوع شرکت ها ممانعت شده است .
حال که دست دلالان از این فاینانس قطع شده است ، بهتر است ابعاد بیشتری از این ماجرا برای افکار عمومی مطرح شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز