دلایلی برای اینکه حتما از نخ دندان استفاده کنید

ممکن است برای سال های طولانی به طور مرتب مسواک بزنید و حسابی مراقب دندان هایتان باشید اما نظر دندانپزشک درباره وضعیت سلامت دندان هایتان نا امید کننده باشد.آن موقع است که احتمالا دندان پزشک از شما می پرسد: نخ دندان هم استفاده می کنی؟
اگر پاسخ شما منفی باشد پس جای هیچ اعتراضی وجود ندارد.در این مطلب ما شما را متقاعد می کنیم که چرا باید حتما از نخ دندان استفاده کنید.
همه چیز فقط ظاهر نیست
کاری که مسواک می کند این است که سطح بیرونی دندان شما را تمیز می کند. همین! اما فاصله بین دندان چی؟
اتفاقا آنچه که باعث بد بو شدن دهان و پوسیدگی دندان می شود گیر کردن مواد غذایی بین دندان ها برای ساعات طولانی است.
در بسیاری از مواد دندان پزشک بعد از معاینه دندان هایمان می گوید به ظاهر که مشکلی وجود ندارد اما باید بعد از عکس برداری به نتیجه نهایی برسیم.بعد از عکس برداری است که حقایق تلخ نمایان می شود. اگر شما جز افرادی باشید که از نخ دندان استفاده نمی کند، به احتمال زیاد پوسیدگی زیادی در بین دندان های شما وجود دارد.
شما هر چقدر هم با کیفیت مسواک بزنید، ابزار شما که همان “مسواک” باشد قادر نیست که بین دندان ها را تمیز کند.
این درست مثل این است که بخواهید با جاروی بزرگ جاروبرقی، زیر یخچال را جارو بکشید!
چرا از نخ دندان استفاده نمی کنید؟
تنها چند پاسخ محدود برای این سوال وجود دارد. بعضی ها می گویند که تصور ما این بود که مسواک زدن کافی است.
بسیاری دیگر می گویند چند بار از نخ دندان استفاده کرده ایم اما لثه ها دچار خونریزی شده است و بسیاری هم تنبلی را بهانه می کنند.
خب درباره دلیل اول که صحبت کردیم. اما اگر شما جز افرادی هستید که به دلیل خون ریزی لثه هایتان از نخ دندان استفاده نمی کنید باید به شما بگوییم که حتما روش درست استفاده از نخ دندان را نمی دانید.
شما قرار نیست که از نخ دندان برای خون و خونریزی استفاده کنید. از دندانپزشکتان بپرسید یا در اینترنت بگردید تا روش درست استفاده از نخ دندان را یاد بگیرید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از