روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 23
  • 807
  • 1,068,663
دلیل افزایش قیمت‌ کالا در بازار بالارفتن نرخ دلار است

رئیس اتاق اصناف اهر با بیان اینکه دلیل این افزایش قیمت‌ها افزایش نرخ دلار است، افزود: محصولات پروتئینی، روغن نباتی، رب گوجه‌فرنگی، مواد شوینده و بهداشتی و پوشاک افزایش قیمت بالایی دارند.
به گزارش خبرنگاران ، کریم محمدیان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: بهره‌گیری این فروشگاه‌ها از پشتوانه مالی و انواع امکانات و رانت در تهیه کالا، شرایط سختی را برای فعالیت واحدهای صنفی خرد و کوچک در شهرستان‌های کوچک ایجاد کرده است و این شرایط رقابت نابرابر موجب آسیب‌پذیری صنوف شده است.
وی در خصوص وضعیت بازار نیز توضیح داد: در بخش پروفیل آلومینیوم شاهد کمبود و افزایش شدید قیمت در بازار هستیم به‌طوری که بخش اعظم فعالان صنفی عرضه‌کننده این کالا اقدام به خروج از صنف نموده‌اند؛ همچنین مواد اولیه (کاغذ چاپ عکس) که قبلاً بسته‌ای ۶۰ هزار تومان خریداری می‌شد در حال حاضر با قیمتی ۵۰۰ هزار تومان تهیه می‌شود و در بخش چاپ صنعتی نیز کارتریج از ۱۸۰ هزار تومان به ۴۸۰ هزار تومان رسیده است.
رئیس اتاق اصناف اهر با بیان اینکه دلیل این افزایش قیمت‌ها افزایش نرخ دلار عنوان شده است، افزود: محصولات پروتئینی، روغن نباتی، رب گوجه‌فرنگی، مواد شوینده و بهداشتی و پوشاک از دیگر کالاهایی هستند که افزایش قیمت بالایی داشته‌اند.
شرکت‌ها اجناس را بالاتر از قیمت
به واحد صنفی عرضه می‌کنند
این فعال صنفی ادامه داد: شرکت‌های پخش کالا، اجناس را بالاتر از نرخ ثبت‌شده یا قیمت مصرف‌کننده به واحد صنفی عرضه می‌کنند که این موضوع خود در افزایش قیمت‌ها نقش مهمی دارد.
محمدیان مشکلات سیستم حمل‌ونقل و افزایش نرخ ارز را در نوسان رو به بالای قیمت‌ها در بازار تأثیرگذار دانست و اظهار کرد: از مشکلات اصناف، تعیین مالیات عملکرد اصناف بدون توجه به واقعیات رکود بازار و کاهش کسب و کار است، همچنین مالیات بر ارزش‌افزوده نیز دارای ابهام فراوانی در اجرا است و نیازمند بررسی و رفع نواقص این قانون توسط مراجع ذی‌ربط هستیم.
نماینده اتاق اصناف ایران از فعالیت ۷ هزار واحد صنفی با جواز در اهر خبر داد و ادامه داد: ۲ هزار واحد بی‌جواز نیز در مرحله ساماندهی و قانونمند شدن هستند.
محمدیان نبود تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت، کمبود و افزایش نرخ مواد اولیه تولید، رکود بازار و عدم رونق کسب و کار را از دیگر مشکلات صنوف منطقه عنوان کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز