روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 294
  • 407
  • 1,282,525
دمیدن روح هنر ایرانی در اکسپو ۲۰۱۵ میلان

طرح پیشنهادی شرکت مهندسین مشاور موج نو، یکی از هشت طرح لیست برگزیده ی رقابت طراحی پاویون ایران در نمایشگاه اکسپو ۲۰۱۵ میلان می باشد که ماهیت و جوهره ی ایران را در فرم هایی ارگانیک به نمایش گذاشته است.
شعار اصلی اکسپو ۲۰۱۵، ” تغذیه زمین ، انرژی برای حیات “، شناخت طراح از آثار و نشانه های پخت غذا در فرهنگ، ادب و هنر ایرانی را در کنار هم آورده است. کانسپت ایده ی طرح معماران موج نو، باغ ایرانی، بازتابی از چرخه حیات یک درخت است.
به عقیده ی معماران این اثر ” درخت، محیطی دلپذیر را در زیر سایه خود پیشکش می کند، تهویه طبیعی را تامین می کند و در روزهای بارانی میلان، به سرپناه تبدیل می‌شود.
به عنوان پیامدی از قوس های متداوم و فضای باز در کنار جریان آب، تهویه طبیعی در سراسر پاویون بوجود می آید. در همین حال، آب باران نیز جمع آوری شده و در مخزنی نگهداری می شود تا فیلتر شده و در قسمت های پایین تر پاویون توزیع گردد و مورد مصرف عموم قرار گیرد.
پنل های خورشیدی بر روی سقف قرار گرفته اند تا با دریافت مقدار بیشتری از نور خورشید به تامین درصد بالایی از انرژی مورد نیاز غرفه کمک نمایند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز