روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 260
  • بازدید دیروز: 1,264
  • کل بازدید ها: 842,472
دوایر مشاوره و مددکاری در ۶۴۰ کلانتری ایجاد شد

معاون ناجا: دوایر مشاوره و مددکاری در ۶۴۰ کلانتری ایجاد شد

معاون اجتماعی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی (ناجا) گفت: دوایر مشاوره و مددکاری نیروی انتظامی در بیش از ۶۴۰ کلانتری کشور ایجاد شده است.

 سردار سرتیپ پاسدار سعید منتظرالمهدی روز سه شنبه در گردهمایی معاونان اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری های کل استان های کشور در تبریز افزود: سال گذشته حدود ۴۰۰ هزار پرونده قبل از اینکه به سیستم قضایی سپرده شود در دوایر مشاوره و مراکز مددکاری نیروی انتظامی مورد مشاوره قرار گرفت که بیش از ۷۲درصد این پرونده ها منتهی به صلح شد.
معاون اجتماعی ناجا گفت: در اکثر این پرونده ها بعد از برگزاری ۲ یا سه جلسه مشاوره مشکلات رفع می شد که نشان می دهد مشکلات خانواده ها سطحی است که البته نیاز به یک پاسخ علمی دارد.
وی در ادامه خشونت، نزاع و اعتیاد در جامعه را از مهم ترین دغدغه ها و نگرانی های مردم بیان کرد و گفت: در پنج ماه نخست امسال ۲۴ درصد نزاع و درگیری در جامعه کاهش یافته است.
سردار منتظرالمهدی بدون اشاره به آماری در این خصوص اظهارکرد: هیجان و خشم در همه وجود دارد ولی اینکه چه کنیم که تبدیل به درگیری و نزاع نشود راهکار های علمی و دینی دارد. وی ادامه داد: هرگاه صمیمیت افول کند خشونت ایجاد می شود و امروز باید در خانواده این موضوع مورد توجه جدی والدین قرار گیرد.
وی تاکید کرد: باید از همان سن کودکی رفتارهای کودکان همچون انزوا، استرس و خوردن ناخن و کندن آن مورد توجه قرار گیرد تا با درمان آن هیجانات کنترل شوند.
معاون اجتماعی ناجا با اشاره به معضل اعتیاد در جامعه گفت: دغدغه امروز جوامع بشری موضوع اعتیاد است که امنیت روانی و ذهنی مردم را اذیت می کند.
وی با اشاره به اینکه بخش اعظم سرقت های خرد در جامعه توسط معتادان انجام می شود، افزود: کارکنان نیروی انتظامی به صورت شبانه روزی در مرزها و شهرهای کشور در حال مقابله و مبارزه با اعتیاد و سوداگران مرگ هستند.
سردار منتظرالمهدی با بیان اینکه معتادان امروزی آیینه تمام نمای جوانان آینده ما هستند، گفت: باید بر موضوع پیشگیری توجه کرد که اولین ایستگاه در این حوزه خانواده است که اگر ادبیات حاکم در خانواده تشویق و ترغیب به جای تهدید و تنبیه باشد به طور حتم بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.
معاون اجتماعی ناجا با بیان اینکه توجه ویژه به پدیده ها و جرایم از نان شب واجب تر است، افزود: افزایش دامنه شیوع جرم و کج روی در جامعه به دست آوردن نان شب را نیز مشکل می کند.
وی با اشاره به اینکه خانواده کوچکترین و مهمترین نهاد اجتماعی در جامعه است، ادامه داد: پدران و مادران شاغل و نبود گفتمان در خانواده بسیاری از مشکلات را برای جوانان امروزی ما به وجود آورده است.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز