روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 549
  • 769
  • 1,387,551
دورخیز توتال فرانسه برای مشارکت در پارس جنوبی

مدیر عامل شرکت توتال فرانسه روز سه شنبه اعلام کرد که این شرکت در توسعه فاز ۱۱ میدان عظیم پارس جنوبی ایران در تابستان سال جاری مشارکت می کند.
‘پاتریک پویان’ مدیر عامل شرکت توتال گفت که این شرکت فرانسوی پس از تمدید تخفیف تحریم های ضد ایرانی آمریکا، در ابتدا یک میلیارد دلار در این میدان سرمایه گذاری می کند.
براساس این گزارش، این میدان دور از ساحل در آغاز در دهه ۹۰ میلادی توسعه یافت و توتال یکی از بزرگترین سرمایه گذاران در ایران تا زمان اعمال تحریم های بین المللی در سال ۲۰۰۶ بود.
حال توتال تصمیم گرفته است به ایران بازگردد و در عملیات توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی مشارکت کند.
مدیر عامل یادآور شد که سهم توتال در پروژه پارس جنوبی ۱/۵۰ (۵۰ ممیز یک) درصد است، در حالی که شرکت ملی نفت چین (سی ان پی سی) از این پروژه ۳۰ درصد و شرکت پتروپارس ایران نیز ۹/۱۹ (۱۹ ممیز ۹) درصد سهم می برند.
توتال در نظر دارد در هر پروژه جدیدی که به آن ورود می کند، سود بیش از ۱۵ درصدی به دست آورد که شامل پارس جنوبی نیز می شود.
به گفته پویان، شرایط مورد بحث با دولت ایران در زمینه پارس جنوبی خیلی بهتر از دوره قبل از تحریم ها است.
توتال در دهه ۹۰ میلادی در فاز ۲ و ۳ پارس جنوبی مشارکت داشته است. به گفته پویان، گاز تولیدی پارس جنوبی صرفا در بازار داخلی ایران عرضه می شود و به خارج از این کشور صادر نمی شود.
مدیر عامل توتال گفت که این شرکت همچنین مشارکت در یک پروژه پتروشیمیایی در ایران را که مستلزم تامین مالی خارجی از بانک های آسیایی است، مورد توجه قرار می دهد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز