روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 491
  • 1,575
  • 1,392,927
دور شدن دانشگاه ها از فضای امنیتی، مطالبه دائمی دولت بوده است

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دور شدن از فضای امنیتی در دانشگاه ها و مراکز علمی کشور، مطالبه دائمی دولت تدبیر و امید بوده است.
سید ضیاء افزود: مسوولان آموزش عالی در دولت یازدهم بر این باور بوده و هستند که فضای دانشگاه ها حتما باید امن باشد و امنیتی بودن این مراکز علمی قابل قبول نیست.
وی گفت: البته نباید محیط دانشگاه یک فضای سیاست زده باشد، هر چند که این امر بدان معنا نیست که نباید به مسایل سیاسی کشور بی توجه بود و دانشجویان احساس مسوولیت نکنند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم افزود: متاسفانه در سال های پیشین دانشگاه ها به سمتی رفتند که فضای حاشیه ها بیشتر شد و تعداد قابل توجهی از دانشجویان و اساتید احساس نگرانی داشتند.
وی ادامه داد: خوشبختانه این رویه نادرست با روی کار آمدن دولت یازدهم برچیده شد و فضا به سمت آرامش و قانونمداری پیش رفت.
هاشمی خاطرنشان کرد: البته اگر هم فردی تخلفی داشت در چارچوب قوانین شفاف و روشن به پرونده او رسیدگی شد اما دیگر فضای ناامنی در دانشگاه ها از بین رفت.
وی یادآور شد: خوشبختانه فضای دانشگاه ها به گونه ای پیش رفته که اکنون مطالبه برای روان تر شدن تعاملات با دانشگاهیان بصورت دائمی شده است.
هاشمی گفت: وزارت علوم تعامل مناسب و مطلوبی با دانشگاهیان داشته و توقع داریم که علاوه بر مدیران آموزش عالی کشور، دیگر مسوولان نیز نسبت به جایگاه رفیع دانشگاه ها و مراکز علمی کشور توجه کافی داشته باشند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم افزود: یکی از نمونه های بارز باز شدن فضای دانشگاه ها، افزایش ۲ برابری تعداد تشکل های صنفی دانشجویی نسبت به دولت پیشین است و این امر گویای عزم جدی وزارت علوم برای افزایش تعاملات است.
وی افزود: همچنین منشور حقوق دانشجویی در دولت یازدهم تدوین و منتشر شد تا همه دانشجویان با حق و حقوق خود آشنایی کاملی داشته باشند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز