روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۷/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 461
  • 549
  • 1,144,716
دولت از تشکیل بازارهای متعدد دست بکشد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مابه التفاوت نرخ ارز باید در شرایط کنونی مستقیم به مصرف کننده و واحدهای تولیدی پرداخت شود به طوری که ۵۰ درصد این مابه التفاوت باید به خانوارها و ۵۰ درصد باید به تولیدکننده ها تعلق گیرد.
معصومه آقاپورعلیشاهی با اشاره به برنامه بانک مرکزی برای فعالسازی عملیات بازار باز، اظهار داشت: فعالیت این بازار اثر خاصی در اقتصاد کشور ندارد، چرا که در شرایط کنونی باید موانع تولید برداشته شود و تشکیل بازارهای متعدد جز اینکه سبب ایجاد سفته بازی در کشور می‌شود اثر دیگری در پی ندارد.
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تشکیل بازار متشکل ارزی نیز نرخ‌های متفاوتی را در کشور ایجاد می‌کند، افزود: بانک مرکزی باید ارز را تک نرخی کرده و مابه التفاوت آن را بین مردم به ویژه اقشار آسیب پذیر توزیع کند تا از این طریق بتوان از این اقشار تا حدودی حمایت کرد.
وی ادامه داد: عملیات بازار باز و سایر بازارهایی که توسط دولت تشکیل می‌شود در کوتاه مدت شاید بتوانند در اقتصاد کشور اثرگذار باشند، اما در بلندمدت باید برای ساماندهی اقتصاد کشور باید تک نرخی شدن ارز و هدفمندی یارانه‌ها پیگیری و ساماندهی شود.
آقاپورعلیشاهی با بیان اینکه برای موفقیت در اجرای یکسان سازی نرخ ارز باید به نحوی شرایطی فراهم شود که نقدینگی ها به سمت تولید سوق داده شود
تمام اطلاعات خانوارها هم اکنون در سامانه های دولت موجود است
وی با اشاره به اینکه برای جلوگیری از رونق بازار دلالی کاذب باید بخش تولید و بازار سرمایه تقویت شود، افزود: یکسان سازی نرخ ارز در گرو توجه به زیرساخت‌های مورد نیاز برای جذب نقدینگی‌ها سرگردان است, بنابراین تک نرخی شدن ارز مشروط به رعایت تمامی جوانب است.
عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تمام اطلاعات خانوارها هم اکنون در سامانه‌های دولت موجود است و دیگر ۴ سال پیش نیست که بانک اطلاعاتی دولت درباره خانواده‌ها کامل نباشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز