روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 318
  • 659
  • 1,437,879
دولت از تصدی‌گری خارج شود

رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: دولت باید تصدی‌گری‌ها را به بخش خصوصی واگذار کند.
غلامحسین شافعی گفت: در شرایط حال حاضر بیشترین تکیه دولت بر بودجه ۹۸ باید به جای رفتن به دنبال درآمد جدید، کاهش هزینه‌های کشور باشد و این امر بزرگترین موضوعی است که در شرایط حال حاضر کشور با وجود تحریم‌ها احساس می‌شود.
وی با بیان اینکه دولت باید هزینه‌های خود را کاهش دهد، اظهار کرد: دولت باید تصدی‌گری‌ها را به بخش خصوصی واگذار کند و از این بابت در تامین بودجه کشور با روش درست به نقطه مطلوب دست پیدا کند.‎
رئیس اتاق بازرگانی ایران در بخش دیگری از سخنانش در خصوص چالش‌های موجود بر سر راه قوانین بهبود فضای کسب و کار، اظهار کرد: مهمترین مشکلی که وجود دارد این است که ما این قانون را داریم و تصویب شده اما آن را اجرایی نمی‌کنند.
وی ادامه داد: مجری قانون که دولت است، قانون را خودش اجرا نمی‌کند و همه خواسته ما این است که هر چه سریع‌تر این قانون جدی گرفته شود. نظیر اینگونه قوانین در کشورهای توسعه یافته کم نیست، ما نیز باید از این قانون استقبال کنیم و به آن توجه لازم را داشته باشیم.
او خاطرنشان کرد: این قانون در کشورهای توسعه یافته سبب شده که بهره‌برداری فراوانی در توسعه اقتصادی کشورشان داشته باشند ولی ما متاسفانه بزرگترین مشکلی که داریم این بوده که بسیاری از قوانین خوب ما به مرحله اجرایی نمی‌رسد.
وی با بیان اینکه تا زمانی که قوانین در خصوص فضای کسب و کار اجرا نشود و این دیوان سالاری وحشتناک در مسائل اقتصادی ما وجود داشته باشد، محیط کسب و کار نیز دچار فضای مه‌آلودی می‌شود، تصریح کرد: همچنین در جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی دچار مشکلات عدیده‌ای خواهیم شد.
شافعی در خصوص تصویب قوانین خلق‌الساعه، اضافه کرد: در قانون بهبود فضای کسب و کار دو ماده قانونی وجود دارد که ماده اول ۲۴ و دیگری ۲۶ است که درباره دو تکلیف قانونی است که باید رعایت شود، ابتدا آن که در تصیم‌گیری‌های اقتصادی، سیاست‌گذاری‌ها و تدوین آیین‌نامه‌های اقتصادی باید سیاست‌گذاران، نظر بخش خصوصی را قبل از تصویب هر قانونی دریافت کنند و آن را مدنظر قرار دهند.
او افزود: موضوع مهم دیگر که در ماده این قانون آمده این است که اجرای هرگونه دستورالعمل جدید و یا قانون جدید باید با پیش آگهی لازم به فعالان اقتصادی رخ دهد، یعنی نمی‌توان یک قانون را تصویب کرد و اعلام کنند که از فردا صبح آن را اجرا می‌کنند، بلکه باید مهلت لازم را به فعالان اقتصادی بدهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز