روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۲/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 194
  • 1,374
  • 1,023,613
دولت توان افزایش حقوق کارگران را ندارد

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بخش زیادی از قدرت خرید کارگران کاهش یافته است ، اما دولت توان افزایش حقوق آنها را ندارد.
سلمان خدادادی در رابطه با صحبت‌های اخیر مدیرکل روابط کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر اینکه برای افزایش دستمزد کارگران راه حلی وجود ندارد اظهار داشت: افزایش حقوق کارگران در ابتدای سال اعلام می‌شود و امسال نسبت به افزایش تورم بیشترین رشد حقوق برای کارگران با ۱۸ درصد و سایر کارمندان ۸ الی ۱۲ درصد در نظر گرفته شد.
نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی افزود: صحبت‌‌های مدیرکل روابط کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی صحیح است، چرا که این وضعیت نابسامان معیشتی تنها شامل کارگران نمی‌شود. کارگران و همه اقشار جامعه با کاهش ارزش پول ملی و قدرت خرید و افزایش هزینه‌های زندگی درگیر هستند.
خدادادی ادامه داد: دولت توان افزایش حقوق کارگران و کارمندان را ندارد، انجام این امر در اواسط سال غیر قانونی بوده و هیچ زمانی اتفاق نیفتاده است. تصمیم‌گیری برای افزایش حقوق اقشار مختلف جامعه انتهای هر سال و با برگزاری جلسات متعددی در کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی و بر اساس روال قانونی انجام می‌شود.
این نماینده مردم درمجلس دهم، با اشاره به ارائه کوپن برای تأمین کالاهای اساسی اظهار کرد: اجرای این طرح نیازمند مطالعه و برنامه ریزی دقیقی است، در این راستا دولت تصمیماتی دارد که در جلسه با سازمان برنامه و بودجه، سازمان بهزیستی و کمیته امداد و وزارت کار رفاه و امور اجتماعی مطرح و بررسی خواهد شد.
خدادادی با اشاره به اینکه بخش زیادی از قدرت خرید کارگران با افزایش قمیت کالا‌ها از دست رفته است، گفت: کاهش قدرت خرید و افزایش مشکلات اقتصادی و معیشتی گریبانگیر تمامی اقشار جامعه شده است. دولت باید اقدامی فوری برای کنترل و ساماندهی اوضاع اقتصادی انجام دهد، کشور نباید به گونه‌ای مدیریت شود که ارزش پول ملی به شدت سقوط کند و برای کنترل آن ناچار به ارائه کوپن برای تأمین کالا‌های اساسی باشیم، مگر چقدر امکان ارائه بسته‌های حمایتی و کالاهای اساسی وجود دارد؟ مشکلات اقتصادی کشور باید با نظارت و کنترل ریشه‌ای حل شود.
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، اظهار کرد: به دلیل شرایط حساس اقتصادی کشور تعطیلات دو هفته‌ای مجلس برای کمیسیون اجتماعی جایز نیست. از هفته آینده جلسات ویژه بررسی مشکلات معیشتی مردم با حضور مسئولان سازمان برنامه و بودجه، وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی برگزار می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز