دولت توان افزایش حقوق کارگران را ندارد

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بخش زیادی از قدرت خرید کارگران کاهش یافته است ، اما دولت توان افزایش حقوق آنها را ندارد.
سلمان خدادادی در رابطه با صحبت‌های اخیر مدیرکل روابط کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر اینکه برای افزایش دستمزد کارگران راه حلی وجود ندارد اظهار داشت: افزایش حقوق کارگران در ابتدای سال اعلام می‌شود و امسال نسبت به افزایش تورم بیشترین رشد حقوق برای کارگران با ۱۸ درصد و سایر کارمندان ۸ الی ۱۲ درصد در نظر گرفته شد.
نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی افزود: صحبت‌‌های مدیرکل روابط کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی صحیح است، چرا که این وضعیت نابسامان معیشتی تنها شامل کارگران نمی‌شود. کارگران و همه اقشار جامعه با کاهش ارزش پول ملی و قدرت خرید و افزایش هزینه‌های زندگی درگیر هستند.
خدادادی ادامه داد: دولت توان افزایش حقوق کارگران و کارمندان را ندارد، انجام این امر در اواسط سال غیر قانونی بوده و هیچ زمانی اتفاق نیفتاده است. تصمیم‌گیری برای افزایش حقوق اقشار مختلف جامعه انتهای هر سال و با برگزاری جلسات متعددی در کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی و بر اساس روال قانونی انجام می‌شود.
این نماینده مردم درمجلس دهم، با اشاره به ارائه کوپن برای تأمین کالاهای اساسی اظهار کرد: اجرای این طرح نیازمند مطالعه و برنامه ریزی دقیقی است، در این راستا دولت تصمیماتی دارد که در جلسه با سازمان برنامه و بودجه، سازمان بهزیستی و کمیته امداد و وزارت کار رفاه و امور اجتماعی مطرح و بررسی خواهد شد.
خدادادی با اشاره به اینکه بخش زیادی از قدرت خرید کارگران با افزایش قمیت کالا‌ها از دست رفته است، گفت: کاهش قدرت خرید و افزایش مشکلات اقتصادی و معیشتی گریبانگیر تمامی اقشار جامعه شده است. دولت باید اقدامی فوری برای کنترل و ساماندهی اوضاع اقتصادی انجام دهد، کشور نباید به گونه‌ای مدیریت شود که ارزش پول ملی به شدت سقوط کند و برای کنترل آن ناچار به ارائه کوپن برای تأمین کالا‌های اساسی باشیم، مگر چقدر امکان ارائه بسته‌های حمایتی و کالاهای اساسی وجود دارد؟ مشکلات اقتصادی کشور باید با نظارت و کنترل ریشه‌ای حل شود.
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، اظهار کرد: به دلیل شرایط حساس اقتصادی کشور تعطیلات دو هفته‌ای مجلس برای کمیسیون اجتماعی جایز نیست. از هفته آینده جلسات ویژه بررسی مشکلات معیشتی مردم با حضور مسئولان سازمان برنامه و بودجه، وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی برگزار می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از