روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 413
  • 769
  • 1,387,415
دولت دیپلماسی زیست محیطی را در دستور کار دارد

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: دولت دیپلماسی زیست محیطی را نیز در دستور کار خود دارد، چرا که مسائل زیست محیطی محدود به یک کشور نیست و حل آن ها نیازمند مشارکت منطقه ای و بین المللی کشورهاست.
“محمد مجابی” در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی به فرا رسیدن هفته محیط زیست اشاره کرد و گفت: جهان در قرن بیستم با وقوع جنگ ها و افزایش بی رویه برداشت منابع طبیعی و تخریب آن ها مواجه شد و این روند نگاه بشر به مباحث توسعه پایدار را سبب شد.
وی افزود: برداشت بی رویه منابع طبیعی و استفاده نادرست از آن ها عمده شهرهای بزرگ را با مشکلات زیست محیطی مواجه کرده است، به طوری که برخی آسیب های زیست محیطی مانند ذوب شدن یخچال های قطب ها را نمی شود جبران کرد.
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط‌زیست به ابلاغ سیاست های کلی محیط زیست توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: رهبری در دو سال گذشته با ابلاغ سیاست های کلی محیط زیست در ۱۵ ماده، عزم خادمان محیط زیست را در اجرایی کردن این سیاست ها را دو چندان کردند.
مجابی به بحث مشارکت عمومی برای حفظ محیط زیست اشاره نمود و گفت: حضور مردم برای حمایت و اجرایی کردن سیاست های کلی محیط زیست یک ضرورت است و بدون مشارکت مردم نمی شود کاری از پیش برد.
وی گفت: دولت دیپلماسی زیست محیطی را نیز در دستور کار خود دارد، چرا که مسائل زیست محیطی محدود به یک کشور نیست و حل آن ها نیازمند مشارکت منطقه ای و بین المللی کشورهاست.
مجابی در پایان تاکید کرد: دولت توجه ویژه ای به بحث حفاظت از محیط زیست دارد و اجرای برنامه های احیای دریاچه ارومیه با تشکیل ستاد ملی از جمله اقدامات صورت گرفته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز