روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۱۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 123
  • بازدید دیروز: 753
  • کل بازدید ها: 529,967
دولت و بانک‌ها باید در تجاری‌سازی ایده‌های فناورانه وارد عمل شوند

مدیر عامل منطقه آزاد ارس تاکید کرد: دولت و بانک‌ها باید در تجاری‌سازی ایده‌های فناورانه وارد عمل شوند.
محسن خادم عرب باغی با بیان این‌که منطقه آزاد ارس با ۱۵ غرفه در پنجمین نمایشگاه فناوری و نوآوری ربع رشیدی شرکت کرده است، اظهار کرد: در بازدید از غرفه‌های این نمایشگاه با جوانان، صاحبان ایده و اهالی فکر آشنا شدیم که ایده های خوبی دارند.
وی افزود: هر سال شاهد شکوفایی و رشد هر چه بیشتر در برگزاری نمایشگاه فناوری های نو ربع رشیدی هستیم و به عینه می توان دید که نمایشگاه امسال از لحاظ تعداد شرکت کنندگان و سطح فناوری ها و ایده های نمایش داده شده بسیار پیشرفته تر از نمایشگاه های سال های گذشته است.
وی با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگاه فناوری های نو جامعه تحصیل کرده کشور و استان را به فعالیت هر چه بیشتر در زمینه نوآوری تشویق می کند، تاکید کرد: حمایت روزافزون دولت از شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد خود باعث افزایش طرح های فناورانه و پیشرفت نمایشگاه فناوری های نو می شود.
عرب باغی در بخش دیگری از سخنان خود تجاری سازی و به تولید رساندن ایده های فناورانه را یکی از مشکلات اصلی صاحبان ایده عنوان و اظهار کرد: دولت و به خصوص بانک ها و صاحبان سرمایه باید به سوی صاحبان ایده آمده و آنان را در تجاری سازی و به تولید رساندن ایده هایشان یاری کنند.
مدیر عامل منطقه آزاد ارس بر لزوم اعتماد دولت و بخش خصوصی به جوانان صاحب ایده تاکید کرد و گفت: این اعتماد باعث شکوفایی هر چه بیشتر ایده‌های فناورانه شده و اقتصاد کشور را با سرعت بیشتری رشد می‌دهد.
وی افزود: چه بسا به دلیل اطلاع نداشتن برخی تصمیم گیران دولتی، برخی محصولاتی که در حال حاضر در شرکت‌های دانش بنیان تولید می‌شود، با هزینه گزافی به کشور وارد می‌شود.
وی در پایان با بیان این‌که بیش از ۱۴ درصد شرکت‌های دانش بنیان استان متعلق به منطقه آزاد ارس است، اظهار کرد: منطقه آزاد ارس فقط در حوزه اقتصادی فعالیت نمی‌کند بلکه در تمامی زمینه‌ها از جمله حمایت از شرکت‌های دانش بنیان اقدامات زیادی انجام داده است.
عرب باغی خاطرنشان کرد: تقویت شرکت‌های دانش بنیان می‌تواند باعث شکل گیری صنایعی شود که کشور را از واردات بی‌رویه نجات می‌دهد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز