دولت و دستگاه قضاء باید در برابر فرصت‌طلبان ایستادگی کنند

محمد وحدتی هلان در گفت‌و‌گو با خبرنگاران با اشاره به گرانی برخی کالاها و اقلام اساسی مورد نیاز مردم، خاطرنشان ساخت: بالاخره افزایش قیمت دلار در بسیاری از موارد مقداری تاثیر خواهد گذاشت، اما افزایش قیمت‌هایی که در تمامی موارد خصوصا حبوبات و لبنیات رخ داده ناشی از دخالت برخی افراد فرصت‌طلب می‌باشد و نمی‌توان رشد قیمت این اقلام را تنها در گرانی دلار دانست.
وی ادامه داد: افزایش قیمت دلار نباید بر روی برخی از این اقلام این چنین تاثیر داشته باشد به همین دلیل گران شدن برخی از این اقلام اصلا متناسب نیستند زیرا بیشتر از آن اندازه‌ای که دلار گران شده این اقلام رشد قیمت داشته‌اند.
نماینده‌ی مردم بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این موضوع که مردم در اثر گرانی در رنج و عذاب به سر می‌برند، عنوان کرد: وضعیت موجود در جامعه قابل قبول نمی‌باشد، دولت و قوه‌ی قضائیه باید به وسیله‌ی یک تدبیر همه جانبه به این قضیه ورود کند و به افزایش قیمت‌هایی که نامناسب هستند و دولت اجازه‌ی آنها نداده رسیدگی کنند.
محمد وحدتی هلان تاکید داشت: نهادهای مسئول باید در مقابل آن دسته از افرادی که خودسرانه افزایش قیمت داده‌اند ایستادگی کرده و جلوی ادامه‌ی روند افزایش قیمت را بگیرند تا مردم بیش از این از گرانی‌های موجود در بازار رنج و عذاب نکشند.
محمد وحدتی با اعلام اینکه مجلس در بودجه‌هایی که تعیین می‌کند قیمت‌های اقلام را مشخص می‌کند، توضیح داد: در بودجه‌ی سال ۹۷ با توجه به این که در لایحه‌ی دولت به افزایش فرآورده‌های نفتی اشاره شده بود ما برای این که در جامعه تورمی به چشم نیاید مخالفت خود را در خصوص افزایش قیمت فراورده‌های نفتی اعلام کردیم و اجازه‌ی این کار را ندادیم.
وحدتی با بیان این که مجلس آن نقش اساسی که می‌توانست از خود نشان دهد را ایفا کرده و وظیفه‌ی خود را در این زمینه انجام داده است، اذعان داشت: اگر مثلا ما نرخ فراورده‌های نفتی را ۱۰ درصد افزایش می‌دادیم انتظار داشتیم که قیمت اقلام نیز به همان مقدار افزایش یابد ولی چون اجازه‌ی این اتفاق داده نشده است پس از طرف مجلس حجت تمام بوده و مجلس تلاش خود را در راستای جلوگیری از این اتفاق انجام داده است.
وی در پایان افزود: مطمعنا اگر در آینده باز هم نیاز باشد تا لایحه‌ای در خصوص کاهش قیمت‌ها به ثبت برسد مجلس همه جانبه آماده‌ی خدمت‌رسانی در این خصوص بوده و همکاری‌های لازم را انجام خواهد داد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از