روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 559
  • 769
  • 1,387,561
دولت یازدهم اقتصاد کشور را به ثبات رسانده است

استاندار آذربایجان شرقی از کارشکنی ها در قبال پروژه های نیروگاهی و راهسازی استان انتقاد کرد و گفت: ما راه، نیروگاه و توسعه مجتمع مس آذربایجان را می خواهیم و از این خواسته های به حق خود عقب نشینی نخواهیم کرد.
“اسماعیل جبارزاده” در هفدهمین نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان شرقی، گفت: دشمن پس از نا امیدی از جبهه های مختلف، سعی دارد با جنگ اقتصادی به ایران ضربه وارد کند.
وی به شرایط نا متعادل اقتصادی کشور در سال های گذشته اشاره کرد و گفت: وقتی قیمت ها در اقتصاد یک کشور سه بار در یک روز تغییر پیدا می کرد، این نشانه بحران اقتصادی کشور بود که دولت یازدهم با تلاش هایی که معتقدمموفقیت آمیز بوده است، اقتصاد کشور را به ثبات رسانده است.
استاندار آذربایجان شرقی در ادامه به لزوم تکمیل سریع بزرگراه خواجه به ورزقان تاکید کرد و گفت: این پروژه یکی از نیازهای مبرم منطقه و خواست های اساسی مردم است و دولت همه تلاش خود را انجام می دهد تا این پروژه مهم به موقع به بهره برداری برسد.
جبارزاده از حمایت نا محدود دولت از بخش کشاورزی شهرستان ورزقان خبر داد و گفت: در بخش کشاورزی هیچ محدودیتی برای اعطای تسهیلات برای خرید تراکتور، خرید ادوات و تجهیز مزارع کشاورزی نداریم و وزرقان قبل از تبدیل شدن به یک شهر معدنی، یک شهر مهم کشاورزی است.
وی در ادامه در واکنش به توقف پروژه های توسعه مجتمع مس سونگون، گفت: ما معتقد هستیم باید شرکت مس آذربایجان مستقل شود و این را از اول مسئولیتم پیگیری کرده ام.
استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: مجتمع مس سونگون باید از حالت پروژه ای و طرح بودن خارج شود و به عنوان یک شرکت مستقل هیات مدیره و مدیرعامل به صورت مستقل تصمیم گیری کنند.
جبارزاده به صادرات ۳۰۰ هزار تنی کنسانتره مس از شرکت مس آذربایجان اشاره کرد و گفت: این حجم گسترده صادرات در حالی است که علی رغم تولید شدن در آذربایجان شرقی، این حجم صادرات در گمرک استان هرمزگان ثبت می شود.
وی گفت: پتانسیل های بسیار بزرگی در استان وجود دارد، اما برای بهره برداری از این پتانسیل ها باید ساختارها را اصلاح کنیم.
استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: بحث تولید مس کاتدی از خواسته های مهم و اصلی ماست و پیگیری این پروژه را بر خود فرض می دانیم.
جبارزاده گفت: در گذشته یک سری کارهای غلط در خصوص پروژه ذوب مس سونگون انجام شده و توسعه مجتمع مس آذربایجان متوقف شده است.
نماینده عالی دولت در آذربایجان شرقی از کارشکنی ها در قبال پروژه های نیروگاهی و راهسازی استان انتقاد کرد و گفت: ما راه، نیروگاه و توسعه مجتمع مس آذربایجان را می خواهیم و از این خواسته های به حق خود عقب نشینی نخواهیم کرد.
اسماعیل جبارزاده تاکید کرد: هر چقدر موانع در قبال خواسته های ما بیشتر شود، ما کوتاه نخواهیم آمد و ثابت قدم تر خواسته های مردم را پیگیری خوایم کرد.
وی از حمایت ویژه دولت از سرمایه گذاری در صنایع پایین دستی صنعت مس در آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: از سرمایه گذاری بخش خصوصی در صنایع پایین دستی مس در ورزقان و دیگر شهرهای استان حمایت ویژه ای خواهیم کرد، چرا که صنعت مس جزو راهبردهای توسعه آذربایجان شرقی است.
استاندار آذربایجان شرقی در پایان از تعریف وظایف اجتماعی معدن کاران خبر داد و گفت: وظایف اجتماعی معدن کاران در جوامع محلی به صورت مدون تصویب و اجرایی می شود تا بخش بزرگی از مشکلات معدن کاران به صورت قانونی و ریشه ای حل شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز