روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 42
  • 969
  • 1,384,318
دومین حکم قصاص برای راننده عصبانی

راننده جوان که در جریان مشاجره و درگیری، پسر ۱۷ساله‌ای را با خودرویش زیر گرفته و او را به قتل رسانده بود، صبح چند روز قبل پس از محاکمه در شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران برای دومین بار به قصاص محکوم شد.چهارم مهر سال ۹۴، مأموران کلانتری نواب از مرگ پسر نوجوانی در یکی از بیمارستان‌ها باخبر شدند و به تحقیق دراین باره پرداختند.
جسد متعلق به پسر ۱۷ ساله‌ای به نام حامد بود که در تصادف با یک سواری پراید کشته شده بود. یکی از دوستان حامد گفت: «ما سوار بر خودرو در حال عبور از خیابان نواب بودیم که حامد متوجه پراید یکی از دوستانمان به نام هوشنگ شد. اما حامد و هوشنگ در حال حرکت با هم به مشاجره پرداختند و کمی جلوتر حامد پیاده شد و در این هنگام هوشنگ به عمد حامد را زیر گرفت و فرار کرد.
بعد از به دست آمدن این اطلاعات، هوشنگ بازداشت شد و در بازجویی گفت: «روز حادثه من همراه دختری به نام نرگس و چند نفر از دوستانم با ماشین در حال عبور بودیم که متوجه خودروی حامد شدیم که او هم با دوستانش در حرکت بود. حامد اصرار داشت توقف کنم که ناچار به توقف شدم. وقتی دنده عقب گرفتم ماشینم با گاردریل برخورد کرد و خسارت دید. پیاده شدم تا خسارتی را که وارد شده بود، برآورد کنم که در این هنگام حامد و دوستش به طرفم دویدند. احتمال دادم قصد دعوا دارند به خاطر همین پشت فرمان خودرو نشستم تا فرار کنم، اما کنترل ماشین از دستم خارج شد و به آنها برخورد کردم. هوشنگ اما در جریان تحقیقات به جرم قتل عمد مجرم شناخته شد و هیأت قضایی شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران او را به قصاص محکوم کردند. با اعتراض محکوم به رأی دادگاه، پرونده به دیوان عالی کشور فرستاده شد و قضات با نقض حکم اعلام کردند که باید حرف شاهدان حادثه هم ثبت شود.
به همین خاطر پرونده در شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی اسلامی و با حضور قاضی مقدم زهرا –مستشار دادگاه- باردیگر تحت رسیدگی قرارگرفت. بعد ازتشکیل جلسه، شاهدان یک به یک در جایگاه حاضر شدند.
آنها به هیأت قضایی گفتند: هوشنگ می‌توانست خودرو را کنترل کند و مسیرش را تغییر دهد، اما از عصبانیت و به عمد با حامد تصادف کرد. در پایان جلسه دادگاه این بار هم قضات باتوجه به درخواست اولیای دم، متهم را به جرم قتل عمد به قصاص محکوم کردند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز