روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 272
  • 744
  • 1,382,440
دونالد ترامپ، تنها امید مخالفان روحانی است

در حالی که رییس جمهور امریکا با شاهزاده های عربِ دشمن ایران رقص عربی می کرد و ایران را محکوم میکرد رای دهندگان ایرانی به تنش زدایی با جهان رای دادند. مردان و زنان خیابان ها را بسته بودند و شبانه این پیروزی را جشن می گرفتند. در حالی که رییس جمهور امریکا با شاهزاده های عربِ دشمن ایران رقص عربی میکرد و ایران را محکوم میکرد رای دهندگان ایرانی به تنش زدایی با جهان رای دادند. مردان و زنان خیابناها را بسته بودند و شبانه این پیروزی را جشن میگرفتند.
مردم برای ایده تعامل با جهان دست میزدند و این را پیروزی بر انزوا طلبان میدانند. مشابه این نتیجه در شورای شهر پایتخت ایران نیز افتاد و تمامی اعضای این شورا از لیست اصلاح طلبان اتتخاب شدند و اینها جایگزین اصولگرایان شورای شهر کنونی خواهند شد.
شکست برای اصولگرایان به یک امر آشنا تبدیل شده است. این بار کمپین انتخاباتی اصولگرایان کار سختی در پیش داشت، ولی بازهم ناکام ماندند.
مشاوران روحانی پیش بینی کرده اند که او یک زن رابه عنوان وزیر انتخاب خواهد کرد و احتمالا یکی از وزرای او برای اولین بار در نظام جمهوری اسلامی یک اهل تسنن خواهد بود. تغییرات زیاد دیگری نیز در راه است.شاید مهمترین امید مخالفان روحانی، دونالد ترامپ باشد. هیچ چیزی مانند یک دشمن واقعی به آنها کمک نمیکند. آنها به خاطر دارند که چطور شش ماه بعد از انتخاب مجدد رئیس دولت اصلاحات، جرج بوش ایران را محور شرارت خواند. این مساله به پیروی آنها در سال ۲۰۰۵ در انتخابات ریاست جمهوری و روی کار آمدن احمدی نژاد انجامید.
سفر ترامپ به عربستان واسرائیل و وعده رویارویی با ایران و فروش سلاح ها و ادوات زیبای نظامی به رقیب منطقه ای ایران پیام روشنی برای تهران بود. تحریم های مالی آمریکا متجر به مانع تراشی بر سر سرمایه گذاری درایران شده و سبب می شود اصولگرایان بیشتر بر رقابت با غرب تاکید کننند. آنها میگویند اگر تنش ها بیشتر شود، چهار سال بعد آنها به قدرت خواهند رسید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز