روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 634
  • 1,001
  • 1,356,973
دو واکسن جدید به برنامه ایمن سازی کشور اضافه می‌شود

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت از اضافه شدن دو واکسن جدید به برنامه ایمن سازی کشور خبر داد و گفت: ضرورت اضافه شدن این دو واکسن مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
دکتر محمد مهدی گویا با اشاره به اضافه شدن دو واکسن جدید به برنامه ایمن سازی کشور گفت: با تقدیر از اساتیدی که در انجام مطالعات دو واکسن «پنوموکوک» و «روتا ویروس» مشارکت داشتند. وی تصریح کرد: مطالعات انجام شده نشان داد که ۴۸ درصد از موارد اسهال های ویروسی در نوزادان کشور به علت اسهالی است که عامل آن «روتا ویروس» است و استفاده از این دو واکسن به صرفه است و موجب کاهش بستری و مرگ و میر نوزادان در بیمارستانها و مراکز درمانی کشور خواهد شد.رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت افزود: نتایج مطالعات انجام شده برای این دو واکسن در اختیار هیات دولت، سازمان برنامه و بودجه و مجلس قرار گرفت و خوشبختانه با تایید مقام معظم رهبری و اختصاص بودجه ویژه از محل صندوق توسعه ارزی برای آن، واکسن های «پنوموکوک» و «روتا ویروس» به برنامه کشوری اضافه می شود.وی گفت: واکسن «روتاویروس» که برای اسهال کودکان است برای بزرگسالان مورد استفاده قرار نمی گیرد اما واکسن «پنوموکوک» در برخی از بزرگسالانی که دارای بیماری های خاصی هستند، استفاده می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز