روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
دیدار دو آیه الله

هفته پیش خبر دیدار آیت الله العظمی شبیری زنجانی از مراجع معظم تقلید شیعه با چند تن از شاگردان قدیم حوزوی خویش در تهران سبب شد تا محمد یزدی با انتشار نامه ای توهین آمیز در اقدامی قابل تامل به این مرجع بزرگوار تذکر داد تا بار دیگر از این کار ها انجام ندهد. گفتنی است آیت الله شبیری زنجانی از سال ۷۳ در لیست مراجع هفت گانه کشور قرار دارد و سیره علمی ایشان زبانزد عام و خاص در میان اهل حوزه است. نامه محمد یزدی به آیت اله زنجانی که در راستای تحدید استقلال حوزه و نهاد مهم مرجعیت قلمداد می گردید موجب بروز واکنش های زیادی در میان سیاسیون و افکار عمومی گردید تا جائیکه خود جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با انتشار بیانیه ای ، نامه آقای یزدی را نظر شخصی ایشان و نه این نهاد مهم حوزوی اعلام نمود. انتقادها از داخل این مجموعه حوزوی به قدری بالا گرفت که یکی از اعضای این نهاد نیز در اعتراض به اقدام ایشان از حضور در جامعه مدرسین حوزه علیمه قم استعفا داد.اما در میان منتقدین به عملکرد آقای محمد یزدی ، علاوه بر فعالین سیاسی ،  نام افراد مهمی چون حجه الاسلام سید حسن خمینی ، نیز  دیده میشود . اما شاید مهمترین خبری که از هفته قبل تا کنون مخابره شده است دیدار حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی با آیت الله شبیری زنجانی باشد.آیت الله جوادی آملی که جزو بی نظیرترین گنجینه های علوم دینی در حال حاضر محسوب میگردد با حضور در منزل این مرجع عالی قدر شیعه با اعلام حمایت خود از معظم له ، پیام مهمی را برای افکار عمومی انتقال داد که میتوان آن را در راستای حمایت از استقلال حوزه استنباط نمود.بی گمان  با وجود مشکلات عدیده اقتصادی و اجتماعی میهن عزیزمان ، جا دارد بزرگان نظام در مراودات و اظهارات خود نهایت دقت و مصلحت اندیشی ها را داشته باشند تا فضای عمومی جامعه را بیش از پیش ملتهب نسازند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز