دیدار نماینده شهرداران مدارس با شهردار منطقه ۳ تبریز : فلسفه وجودی شهرداران مدارس حرکتی فرهنگی با نتایج ارزشمند است

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۳ تبریز ؛ دیدار صمیمانه شهرداران مدارس واقع در سطح حوزه استحفاظی شهرداری منطقه برای همفکری ، تبادل اندیشه و استفاده از پتانسیل فکری و فنی شهرداری با داود طالب نژاد شهردار منطقه در سالن اجتماعات دیدار نمودند .
داود طالب نژاد ضمن خوش آمدگویی و تقدیر از حضور شهرداران مدارس ، فلسفه وجودی شهرداران مدارس را حرکتی فرهنگی با نتایج ارزشمند دراز مدتی عنوان کرده و از تربیت دهندگان نشست تقدیر نمود .
شهردار منطقه با استقبال از امر شهردار مدارس ، این تشکل را هزینه آفرین ندانسته و گفت : همکاری شهرداری با شهرداران مدارس علی رغم هزینه کردهای معین و مشخص دارای منافع فرهنگی برای شهر و شهروندان می باشد.
وی از شهرداران مناطق درخواست نمود که در فرصت پیش آمده ، با نگاهی از زاویه دید یک شهردار به قضایا نگریسته و تراوشات ذهنی و افکار و خلاقیت های خویش را برا ی دستیابی به طرح های زیبا به صورت یک ایده و طرح ارائه نمایند .
طالب نژاد افزود : زاویه دید و نگاه شما شهرداران مدارس می تواند باعث ایجاد راهکار هایی خلاقانه علاوه بر از کار های مشخص و معیین روزمره بوده و به خاطر داشتن شرایط سنی و نوع حضورتان در مدارس ، معابر ، کوی و خیابان ها ، دغدغه های خاص و جالبی باشد .
وی سیاست گزاری های کلان در شهرداری تبریز را معیار همکاری شهرداری منطقه با شهرداران مدارس دانسته و افزود : ما می توانیم با نگاهی دو سویه و بهره مندی از توانمندی های یکدیگر برای عمران و آبادانی و توسعه فرهنگی و هنری و اجتماعی شهر مثمرثمر باشیم .
طالب نژاد ادامه داد : ما در شهرداری تا حد توان و فرصت قانونی برای حل مشکلات با مدارس سطح منطقه همکاری خواهیم کرد ولی شهرداران مدارس نباید تنها دغدغه خود را برای بیان مشکلات مدارس معطوف نمایند ، باید با نگاهی فرا تر از فضای داخل مدارس داشته و در مورد سایر مسائل و موارد محلات و پارک های فضای زندگی خویش نیز نگاهی شهردارانه و صاحب نظرانه داشته باشند .
وی به پتانسیل بالای جامعه دانش آموزی اشاره کرده وگفت : توان و قدرت پر نفوذ دانش آموزان می تواند همچون جا اندازی فرهنگ بستن کمربند در داخل اتومبیل ها ، در سایر حوزه های فرهنگی نیز مفید باشد .
شهردار منطقه ، شهرداران مدارس را بازوی فرهنگ سازی و آشنا سازی خانواده با خدمات شهرداری شمرده و تأکید کرد : می توان از هم افزایی متقابل شهرداری و شهردارا ن مدارس برای فرهنگ سازی و شناساندن بهینه خدمات شهرداری برای شهروندان و تاثیر پرداخت به موقع عوارض مشاغل و عوارض نوسازی و … بهره مند شد .
در این جلسه نماینده شهرداران مدارس نیز از تفکیک و تعیین مدارس بر حسب تقسیم بندی مناطق شهرداری خبر داد ه و گفت : تصمیم داریم شورای شهرداران مدارس را در مدارس سطح حوزه استحفاظی شهرداری منطقه ۳ تبریز تأسیس نماییم تا بتوانیم به طریقه اصولی و سیستماتیک و برای بهره مندی بیشتر از نشست های متقابل شهرداری منطقه و شهرداران مدارس استفاده کنیم .
در این دیدار صمیمانه مسئول امور فرهنگی و اجتماعی و مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه نیز نکته نظرات خویش را برای بهبود و پیشرفت امور ارائه نمودند .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از