روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 394
  • بازدید دیروز: 430
  • کل بازدید ها: 602,311
رئال اجتماعی مداوای فله ای بیماران

تا رسیدم مطب دکتر وخواستم سلامی بدم ، منشی با تیپ ولحن خاصی گفت : شماره ۸۶ شمائید ؟ سپس یه نگاهی زیر چشمی به دفتر زیر دستش کرد و ادامه داد : آقای بحری ؟
همانطور که از تصدق سر بالا رفتن از پله ها نفس نفس و هن هن می کردم پاسخ دادم : بله خودمم
: خب مریض بیرون اومد ، نوبت شماست بفرمائید .
از اینهمه تبحر در رسیدن سر ساعت به مطب پزشک و تو نوبت نبودن و خمیازه نکشیدن وعلاف نشدن بیجا ، به خودم بالیدم ونفسی تازه کردم وزیر چشمی نگاهی پیروزمندانه به اشخاصی که هنوز باید تو نوبت می ماندند انداختم ، احساس کردم بعضی از نگاه هایی که بهم می شود خیلی تیز وپرمفهوم واز هر بدوبیراهی بالاتر و گیرا تر است . خب دندشان نرم باید تو نوبت باشند ، منم از دیروز نوبت گرفته بودم و چون برای اولین بار به این پزشک حاذق جهت درمان مراجعه می کردم والبته آنهم با معرفی همکارم آقای اسدی در اداره ، ازخودم ممنون بودم …
: آقای بحری با شما هستم ، نمی خواین برین ؟
این صدای هشدار منشی مطب بود و من که در افکار مغرورانه خود غوطه ور و از خروج بیمار داخل اتاق معاینه غافل شده بودم به خود آورد …
: سلام آقای دکتر …
دکتر سرش را بالا آورد و لبخند زنان گفت : سلام جانم ، اشاره به صندلی کنارش کرد وادامه داد: بشین جانم ..
تا خواستم بشینم و سفره دل و هزار درد وبدبختی خودم را پیش محرم اسرار جامعه مان باز کنم ، یهو در مطب باز شد و چند نفر خانم وآقا و بچه با سلام سلام کردن ها وارد اتاق معاینه شدند و در پشت سر بنده ناتوان ردیف ایستاده و نگاهم کردن …نفهمیدم منظور از اون نگاه ها چی بود ، الانم هرچی فکر می کنم باز کم می آرم…
شمردم با یه بچه هشت نفر بودند ، یعنی هر بیمار با یه همراه /.. اینا دیگه برا چی اومدن ؟ مگه نوبت من نبود ؟/ … حالا من دردم را چطوری به پزشک برسانم و حالیش کنم و طلب درمان بکنم ؟ ، آخه مگه میشه اینطوری؟/ نمی تونم .. خب خجالت می کشم /…. تازه پزشک محرم اسرار بیمار ، این پشت سری ها که نه/ … خب دونفرشون هم که خانمه / همشون هم سیخ ایستاده بودند و گوششون به من ونظر دکتر بود ؟ عجب گیری کردم ها … تو ذهنم آشفته بازاری راه افتاد .. بابا من باید دردم را خصوصی به پزشک برسانم تا درمان بشم ، شما برا چی اومدید داخل؟ … اصلا نمی شه /…. برگشتم یه نگاهی دیگر به اونها که مثل بختک افتاده بودن روی سرم کردم که عکس العمل هایشان را ببینم یا لااقل اونا خجالت بکشن بلکه رفتن بیرون ، نه خیر ، انگار که سر ارث پدری رسیدن و چنان نگاه تندی داشتن که از کرده خودم پشیمان شدم ..
: آقا جان دفترچه ات …
این نوای دلنشین پزشک بود که مرا به خود آورد …دفترچه را به طرفش گرفتم و پرسید : خب مشکل چیه جانم ؟
با صدایی لرزان و ته ته په ته واشاره به پشت سری ها پاسخ دادم ، مشکل اینها هستن آقای دددککتر .. زبانم بد جوری به لکنت افتاده بود…
پزشک لبخندی زد و با نگاهی به اشخاص پشت سرم گفت: اینا؟
با ترس وهراس پاسخ دادم …ب ب بله … م م من نمی تونم دردم را بگم ، خ خ خجالت می کشم ..
پزشک سینه ای صاف کرد و پاسخ داد : نکش جانم ، نکش … اینا که حواسشان به تونیست .
فی الفور برگشتم و نگاهشان کردم ، اصلا حواسشان به من نبود ، اصلا !!!!، داشتن منو با چشماشون می خوردن و چنان عصبی نگاهم کردن که رعب و وحشت در آنی تمام وجودم را گرفت ، می گه اینا حواسشون به تو نیست .. نه نیست اصلا !!!…. داشت گریه ام می گرفت ، عجب غلطی کردم اومدم اینجا ، خدابگم چکارت کنه اسدی که تو همکار من نیستی ، دشمن جانی من هستی که اینجا را برام معرفی کردی ، خدا ازت نگذره اسدی ….
رشته افکارم را پزشک محترم برید و گفت : خب حالا می گی چته جانم ؟
در این لحظه یکی از آقایان که معلوم نبود خودش بیمار بود یا همراه بیمار با صدا خش دارش وسط حرف پزشک پرید و گفت : معطلمان نکن …مردم کار دارن ها … اگه خیلی خجالتی هستی پاشو این کنار وایستا ، آخر همه با دکتر جون تنها باش و دردت را بگو … بعد اشاره کرد …حالا پاشو..سپس از بازویم گرفت و من رو از صندلی بلند کرد واشاره به خانم بغل دستی اش کرد وگفت : عصمت بشین …فهمیدم همراه عصمت خانمه …!!
کناری وایستادم اما زجر کشان ، هنگامیکه اون خانم مشکل وبیماریش را می گفت و دیگران وچند آقا هم می شنیدن که یکیش هم بنده بینوا بودم …تحملم تمام شد ودرب اتاق معاینه را باز کردم و با ناراحتی هرچه تمام تر از مطب زدم بیرون …
در طول راه علاوه بر نثار کلی بد وبیراه به همکارم اسدی که چنین لقمه ای را تو دامن گذاشته بود که پول ویزیت هم که پر کشید ورفت ، داشتم فکر می کردم که چرا باید اینطوری بشود که بعضی از عزیزان پزشکان اینچنین فله ای بیمار پذیر باشند ..
مگر افراد وبیماران دیگر ، همراهانشان ، غریبه ها ووو … هم جزء محرمان اسرارند ؟ چقدر طول می کشد تا بیماری ویزیت ومعاینه شود وآن دیگری وارد اتاق معاینه شود ، چقدر؟؟ چرا باید دیگران از نحوه بیماری کسی مطلع شوند ..یک بیمار مجاز است فقط درد ومحنت خود را به پزشک معتمد بگوید تا که اسرارش محفوظ بماند ، همین /….
اوخ اوخ …وای وای …کم مونده بود بزنم به خود روی جلوئی…. حواس نمی ذارن که…
اگر هستی پزشک حاذق وخوب …………………پذیرا یی کن از یک بیمار محجوب
نباشد فله ای بیمار دیدن ………………………نه در قانون بقراط و نه مکتوب
تو هستی محرم اسرار جانم …………………نه دیگر مردمان ، این نیست مطلوب ……

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز