روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 337
  • 1,575
  • 1,392,773
رئیس‌جمهور در چینش کابینه به ذائقه مجلس توجه دارد

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: تاکنون نماینده یا فراکسیونی به ما مراجعه نکرده که برای ماندن یا نماندن کسی در دولت آینده خط قرمز تعیین کنند.
حسینعلی امیری  درباره رایزنی های فراکسیون های سیاسی مجلس با دولت برای کابینه آینده گفت: براساس قانون اساسی تصمیم گیری برای یکسری مسائل و امور در اختیار دولت، یکسری مسائل و امور در اختیار مجلس شورای اسلامی و یکسری امور نیز بین دو قوه مشترک است.
وی با بیان اینکه دولت با مجلس برای تصمیم گیری درباره کارهای مشترک مذاکره، رایزنی انجام میدهد، افزود: یکی از این مسائل و کارها چینش هیأت وزیران است چون براساس قانون اساسی رئیس جمهور وزرای پیشنهادی خود را انتخاب و برای کسب رأی اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی می کند.
وی گفت: حتما برای چینش هیأت وزیران تلاش میشود که افراد کارآمد، مبتکر، خلاق و توانمند انتخاب شوند تا وقتی در مسئولیت اجرایی قرار میگیرند بتوانند از عهده وظایف بسیار سنگین خود برآیند. دولت با نمایندگان، فراکسیون ها، رئیس و هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی حتما مشاوره، رایزنی و صحبت می کند.قطعا آقای رئیس جمهور در انتخاب هیأت وزیران و اعضای دولت ذائقه مجلس را درنظر می گیرد اما چون فعلا رسما وارد این مرحله از کار نشدیم، بنابراین تا الان در این رابطه کار خاص و ویژه ای را انجام ندادیم اما قطعا در موعد مقرر خود و وقتی وارد این مرحله از کار شویم، این مشورت ها و رایزنی ها با مجلس شورای اسلامی صورت خواهد گرفت.
وی در پاسخ به این سئوال که آیا تاکنون فراکسیونی انتخاب یا عدم انتخاب کسی را در هیأت وزیران دولت آینده خط قرمز خود اعلام کرده است؟گفت:خیر، تاکنون نماینده یا فراکسیونی به ما مراجعه نکرده که برای ماندن یا نماندن کسی در دولت آینده خط قرمز تعیین کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز