روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 1,060
  • 1,097
  • 1,390,225
رئیس انجمن حمایت از حیوانات: دوست نداشتن بهانه ای برای اذیت حیوانات نیست

دوهفته نامه ‘صدای زنان’ در هشتمین شماره خود مصاحبه ای اختصاصی با رئیس انجمن حمایت از حیوانات در آذربایجان شرقی چاپ کرده که در اینجا به گوشه هایی از آن می پردازیم.
ژیلا پور ایرانی که حدود ۸ سال به صورت فعال در راستای حمایت از حیوانات فعالیت می کند به اهداف این انجمن اشاره کرده و گفته است: در ابتدا به صورت انفرادی فعالیت می کردم یعنی هر جا گربه بیمار یا پرنده بال شکسته ای را می دیدم فورا نزد پزشک می بردم و اقدامات درمانی اش را انجام می دادم اما احساس کردم که واقعا بی توجهی زیادی نسبت به حیوانات می شود که همه از عدم فرهنگ سازی در این زمینه نشات می گرفت.در سال جاری موفق شدیم این انجمن را به صورت NGO به ثبت برسانیم و به عنوان یک سازمان مردم نهاد فعالیت کنیم.
این انجمن در استان آذربایجان شرقی فعالیت دارد و فعالیت آن مختص تبریز نیست و با تمامی شهرداری ها در ارتباط و مراوده است.
ما به عنوان یک انجمن مردم نهاد در حال فعالیت هستیم از این رو سرمایه اصلی انجمن مردم هستند اما هیچگونه بودجه دولتی نداریم و کمک های مردمی و قرارداد باشهرداری تامین کننده هزینه های انجمن است.
وی در این مصاحبه اظهار کرده است: دوست داشتن حیوانات مقوله جداگانه ای است و ممکن است کسی حیوان دوست نباشد ولی حق ندارد جان حیوانی را بگیرد و این فرهنگ باید ترویج یابد.
پورایرانی در این گفت و گوی خود به موضوع مهم نبود قانون در زمینه حمایت از حیوانات اشاره کرده و افزوده است: قانون مشخصی در این زمینه در کشور وجود ندارد که امیدوارم نمایندگان مجلس به این مهم بپردازند.مشکل اساسی ما در حال حاضر نبود بستری مناسب برای رفتار صحیح با حیوانات است که متاسفانه در سطح شهر شاهد این صحنه ها هستیم که حتی وقتی فردی به یک حیوان مثلا گربه غذا می دهد مورد تمسخر عده ای دیگر قرار می گیرد و همه اینها بر می گردد به عدم وجود فرهنگ حیوان دوستی.
وی خواستار حمایت شهرداری از انجمن های حمایت از حیوانات شده و اضافه کرده است: شهرداری ها می توانند با حمایت از این انجمن روش های انسانی را جایگزین روش های خشن و غیرانسانی کنند.
وی راه اندازی آمبولانس ویژه برای حیوانات آسیب دیده در تبریز را افتخاری دیگر برای این شهر عنوان کرده و افزوده است: این آمبولانس از طرف ۳ نفر از اعضای فعال انجمن تهیه شده که مردم می توانند با مشاهده تمامی موارد آسیب دیده و مصدوم با شماره ۱۳۷ تماس گرفته و گزارش کنند و یا با شماره تلفن ۰۹۱۴۱۰۴۳۱۴۷ تماس گرفته و درخواست کمک کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز