رئیس جمهور نباید در ترمیم کابینه تعلل کند

رئیس اتاق بازرگانی ارومیه گفت: دولت باید صد در صد در سیاست ها و تیم اقتصادی اش تجدید نظر کند، اما چه مصلحتی برای تعلل در تحقق شدن این مهم وجود دارد، نمی دانم.
“حسن انتظار” در خصوص شرایط اقتصادی کنونی کشور به تغییر رئیس کل بانک مرکزی اشاره کرد و گفت: آقای همتی نیروی خوش فکری است و امیدوارم بتواند ماموریت خود را در تثبیت وضعیت اقتصادی کشور درست ایفا کند.
وی به لزوم تغییر در تیم اقتصادی دولت تاکید کرد و گفت: دولت باید صد در صد در سیاست ها و تیم اقتصادی اش تجدید نظر کند، اما چه مصلحتی برای تعلل در تحقق شدن این مهم وجود دارد، نمی دانم. رئیس جمهور نباید در ترمیم کابینه تعلل کند.
انتظار به سفر اخیر وزیر کشور به ارومیه و تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان غربی اشاره کرد و گفت: من در نشست با وزیر کشور هم به ضرورت تغییر تیم اقتصادی دولت تاکید کردم و پیام فعالین صنعتی و اقتصادی استان از طریق ایشان به رئیس جمهور ارسال کردم.
این فعال اقتصادی به دامن زدن برخی مردم به التهابات ارزی اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی از مردم نیز به التهابات ارزی دامن می زنند، در صورتی که نیازی به تهیه ارز و سکه ندارند.
انتظار افزود: معتقدم در شرایط فعلی مردم به دولت کمک کنند تا شرایط را مدیریت کند، نه اینکه مقابل صرافی ها صف بکشند و به التهابات ارزی بیشتر دامن بزنند.
وی تاکید کرد: اگر همرامی مردم نباشد، دولت نخواهد توانست کاری از پیش ببرد. اینجا کشور ماست و اگر مردم صحنه را خالی کنند، اثر تحریم ها شدیدتر خواهد شد.
رئیس پارلمان بخش خصوصی آذربایجان غربی اذعان کرد: در سال ۲۰۰۲ کشور ترکیه با تورم بی سابقه ۴۶ درصدی روبرو شد و پرفسور کمال درویش که ۲۰ سال در بانک جهانی فعالیت می کرد، به کشورش بازگشت و دولت ترکیه با استقبال از حضور وی در کمتر از دو سال اقتصادش را سامان بخشید.
انتظار گفت: ما هم شخصیت هایی مثل پرفسور کمال درویش را داریم که دولت باید از آن ها برای مدیریت اقتصاد کشور استفاده کند.
وی تاکید کرد: دولت باید با استفاده از نیروهای جوان و با انگیزه و جلب اعتماد مردم، می تواند اوضاع اقتصاد کشور را سامان ببخشد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه به تاثیر مخرب شرایط فعلی اقتصادی کشور در بخش تولید و صنعت اشاره کرد و گفت: واحدهای تولیدی از تامین مواد اولیه و تجهیزات مصرفی خود عاجز مانده اند و ادامه این شرایط به هیچ وجه به نفع بخش تولید نیست.
انتظار در پایان دوباره تاکید کرد: همراهی و جلب اعتماد مردم مهمترین نیاز دولت برای تثبیت وضعیت اقتصادی کشور است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از