روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۹/۲۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 470
  • 648
  • 1,189,822
رئیس دانشگاه تبریز: دانشگاه‌ها برای حل مشکلات مردم پیشگام باشند

رئیس دانشگاه تبریز گفت: دانشگاه‌ها برای حل مشکلات مردم پیشگام باشند.
میررضا مجیدی در مراسم افتتاح تالار جدید دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی این دانشگاه اظهار داشت: مشکلات جامعه را می‌توان به کمک اساتید و محققان دانشگاه‌ها و به ویژه با تکیه بر توان داخلی حل کرد.
وی تصریح کرد: اگر چه در شرایط امروز کشورمان به خاطر تحریم دشمنان انقلاب با برخی مشکلاتی روبه‌رو شده است، اما با اتکا به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های داخلی از جمله دانشگاه‌های کشور و با همدلی، وحدت و اندیشه‌نو می‌توان بر این مشکلات چیره شد.
رئیس دانشگاه تبریز در ادامه از بین بردن جو بی‌اعتمادی، ایجاد امید و نشاط در جامعه را از جمله رسالت دانشگاهیان بیان کرد و خاطرنشان کرد: دانشگاهیان به عنوان قشر فهیم و نخبه جامعه باید با تمام توان خود برای حل مشکلات و نیاز مردم دست به کار شوند.
رئیس دانشگاه تبریز در ادامه دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی را یکی از دانشکده‌های قدیم و تاثیرگذار این دانشگاه بیان کرد و گفت: این دانشکده در دوره فعالیت آموزشی و پژوهشی خود افراد شایسته و بزرگی تربیت کرده و به جامعه تحویل داده که امروزه از آنان با افتخار یاد می‌کنند.
مجیدی، در ادامه توجه به توسعه و تکمیل برخی زیرساخت‌های دانشکده‌ها برای توسعه فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی در دانشگاه را ضروری بیان کرد و افزود: در صورت رفع این نیازها و به ویژه تکمیل و توسعه برخی زیرساخت‌های موجود در دانشگاه است که می‌توان در راستای اهداف دانشگاه گام‌های موثری برداشت.
رئیس دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه تبریز نیز در این مراسم ضمن ارائه گزارشی از وضعیت این دانشکده یادآور شد: این تالار یکی از نیازهای اساسی این دانشکده است که امروز به کمک اعضای هیات رئیسه و همکاران این دانشکده به بهره‌برداری رسید.
یوسف ادیب، در ادامه با اشاره به جایگاه و معرفی این دانشکده افزود: این دانشکده از جمله قدیمی‌ترین دانشکده‌های دانشگاه تبریز است که هم اکنون نزدیک یک‌هزار و ۵۰۰ دانشجو در سه گروه آموزشی روانشناسی، علوم تربیتی، علم اطلاعات و دانش شناسی است و گروه‌های آموزشی روانشناسی و علوم تربیتی تا مقطع دکترای، و رشته علم اطلاعات و دانش شناسی تا سطح کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز