روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۴/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 230
  • 696
  • 1,076,761
رئیس دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان شرقی: جذب دانشجو بر اساس نیاز بازار کار است

رئیس دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان شرقی گفت: در رشته‌هایی که نرخ بیکاری بالا است، توسعه‌ی رشته نداریم و بنا بر نیاز بازار کار جذب دانشجو خواهیم داشت.
فرزان قالی‌چی در مراسم جشن دانش‌آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی بیان کرد: این مراسم به صورت متمرکز برای اولین بار در آغاز ۲۶امین سالگرد تاسیس دانشگاه علمی کاربردی برگزار می‌شود و نشان می‌دهد تلاش‌های ما به ثمر نشسته است.
وی با بیان اینکه توسعه‌ی کمی مراکز آموزش عالی و تحقیقاتی در کنار توسعه‌ی کیفی از مهمترین عوامل تعالی کشور محسوب می‌شود، ادامه داد: با پیروزی انقلاب اسلامی رشد مراکز آموزشی پیشرفت چشمگیری داشته است؛ جمعیت دانشجوی کشور در سال ۱۳۷۹، ۱۷۰هزار نفر بود و الان به بیش از چهار میلیون نفر رسیده و تعداد دوره‌های دکتری در همه‌ی رشته‌ها تاسیس شده است.
وی اضافه کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان یکی از متولیان اصلی نظام آموزش عالی است و هدف اصلی آن فراهم آوردن موجباتی است که مشارکت سازمان‌ها و مراکز اجرایی را برای آموزش نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز بخش‌های اقتصادی و اجتماعی کشور ممکن می‌سازد.
قالی‌چی اظهار کرد: در آموزش‌های رایج اعتقاد بر این است که فراگیران باید علم و دانش را یاد بگیرند تا در سایه‌ی آن کاری انجام دهند، اما در آموزش‌های علمی کاربردی ساختار کاملا متفاوت است یعنی قبل از اینکه دانشی مورد نظر باشد بیشتر انجام کار و مهارت مطرح است و محوریت آموزش بر پایه‌ی یادگیری و فناوری متمرکز است و طرح مسائل علمی نیز در ارتباط با آن معنا پیدا می‌کند.
وی خطاب به دانش‌آموختگان گفت: امروز را روز فارغ شدن از علم‌آموزی ندانید و در هر لحظه از زندگی خود با افزایش دانش به فکر کارآفرینی باشید و همچنین ایده‌های خود را تا به ثمر نشاندن آن‌ها دنبال کنید.
رئیس دانشگاه علمی کربردی در استان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه حمایت از آموزش‌های مهارتی در کشورهای پیشرفته بسیار زیاد است، ادامه داد: امیدواریم در آینده از حمایت‌های دولتی برای ایجاد روش‌های نوین آموزشی در این مراکز بهره‌مند شویم و این مراکز فقط با شهریه‌ی دانشجویان اداره نشود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز