روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 18
  • 814
  • 1,335,754
رئیس سازمان آتش‌نشانی بندرعباس: ۹۰ درصد ساختمان‌های اداری بندرعباس فاقد سیستم اطفاء و اعلام حریق هستند

رئیس سازمان آتش‌نشانی بندرعباس گفت: ۹۰ درصد کل ساختمان‌های اداری و دولتی شهر بندرعباس فاقد سیستم اطفاء و اعلام حریق هستند.
فرجام دانش در نشست شورای شهر بندرعباس اظهار کرد: طی ماه‌های اخیر بازدید از اصناف را ۷ برابر کرده‌ایم تا میزان ایمنی را در حوزه بازار ارتقاء دهیم و شاهد بروز بحران‌های آتش‌سوزی نباشیم.
وی گفت: بعد از دو سال از بروز آتش‌سوزی بزرگ در ستاره جنوب، پرونده آن با بررسی‌های کامل روی میز قاضی قرار گرفته است و در این پرونده ممکن است برخی افراد از شهرداری و از ستاره جنوب محکوم ‌شوند و حتی ممکن است محکومیت حبس در این پرونده صادر شود و لذا قصور از مسائل ایمنی در مقاطع زمانی خاص نمی‌گنجد و ممکن است سال‌ها بعد با بروز سانحه‌ای دامن‌گیر ما شود.
دانش خاطرنشان کرد: کاری که ۱۱ سال پیش در ساخت ستاره جنوب از آن قصور شده بود، امروز بالاخره محرز شده و از حالت معضل به بحران رسید و اکنون باید جوابگو باشیم.
دانش با بیان اینکه پس از جلسه یک ماه قبل با دادستان بندرعباس از شهرداری‌های مناطق ۱ و ۲ و ۳ شهرداری استعلام کردیم و ۴۵ ساختمان عظیم در شهر معرفی شد که پایان کار ندارند.
وی تأکید کرد: حتی ساختمان نظام مهندسی پایان کار ندارد. اگر قرار است شهر درست شود باید از خودمان شروع کنیم. وقتی ساختمان دادگستری که قاضی در آن نشسته نیز پایان کار ندارد و وقتی برخی ساختمان‌های شهرداری نیز امکانات و تجهیزات اولیه اعلام حریق و اطفاء حریق ندارند، چگونه می‌توان موضوع ایمنی را در کل شهر پیگیری کرد؟!
رئیس سازمان آتش‌نشانی بیان کرد: طی بررسی ما ۹۰ درصد ساختمان‌های اداری و دولتی فاقد سیستم اطفاء و اعلام حریق هستند و اگر هم دارند در حد دکور است و بعد در موقع حادثه ما به عنوان شهرداری و آتش‌نشانی باید پاسخگوی آن باشیم.
رئیس سازمان آتش‌نشانی تصریح کرد: ۹۰ درصد بیمارستان‌ها در بندرعباس سیستم اطفاء ندارند. هتل‌های ۵ ستاره ما سیستم اطفاء ندارند. بر چه اساس میراث فرهنگی ستاره می‌دهد؟
آیتم اصلی باید برای اعطای ستاره کیفی، ایمنی باشد اما این موارد مورد غفلت قرار گرفته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز