روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
رئیس سازمان بهزیستی کشور: الزام غربالگری ژنتیک پیش از ازدواج در کشور

رئیس سازمان بهزیستی گفت: طبق ماده ۷۵ قانون برنامه ششم غربالگری ژنتیک پیش از ازدواج در کشور الزامی خواهد شد، بنابراین بدون شک با تامین تمام موارد یاد شده، جامعه از ارائه خدمات توانبخشی بی نیاز خواهد بود.
انوشیروان محسنی بندپی افزود: با توجه به اینکه سازمان بهزیستی درصدد برون سپاری بسیاری از فعالیت های به بخش خصوصی است که پیرو این مهم بیش از ۹۰ درصد وظایف محوله سازمان به این بخش واگذار شده است.
محسنی بندپی با اشاره به اینکه در هفته بهزیستی مشکلات جامعه هدف مورد بررسی قرار گرفته است، افزود: در دوران دولت تدبیر و امید سازمان بهزیستی کشور برنامه ریزی علمی، بکارگیری علوم تخصصی و غربالگری به موقع به منظور پیشگیری از معلولیت را در دستور کار قرار داده است.
وی ادامه داد: در طرح غربالگری شنوایی سنجی، شاخص پوشش کشور به بیش از ۸۰ درصد افزایش یافته است.
وی گفت: توانمندسازی و ارائه خدمات با کیفیت در حوزه توانبخشی رویکرد دوم سازمان بهزیستی محسوب می شود.
محسنی بندپی با تاکید بر اینکه طی سنوات اخیر مستمری مددجویان به سه برابر افزایش پیدا کرده و برای مراکز این مسیر طی شده است، بیان کرد: باید به این مهم نیز اذعان داشت که رشد منطقی و بالاتر از نرخ تورم در این بخش ها را شاهد بوده ایم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز