روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 30
  • 700
  • 1,331,970
رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی: خرید تضمینی گندم در سال ۹۷ مازاد بر ۶۳۰ هزار تن است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه خرید تضمینی گندم در سال ۹۷ مازاد بر ۶۳۰ هزار تن است، گفت: براساس هماهنگی‌های به عمل آمده با کارخانجات سازنده ادوات کشاورزی، زمینه لازم برای تبدیل دستگاه‌های عمیق کار موجود به دستگاه های کشت مستقیم از طریق تسهیلات بانکی فراهم شده است که کشاورزان استان می‌توانند از فرصت ایجاد شده جهت بهره‌مندی از مزایای مذکور اقدام کنند.
اکبر فتحی در جلسه اقتصاد مقاومتی افزود: نفوذ دانش و علوم نوین کشاورزی به واحدهای تولیدی بخش، راندمان و کیفیت تولید را افزایش می‌دهد و این مهم برعهده کارشناسان بخش کشاورزی می‌باشد که قسمت عمده آن بر عهده سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی است.بکارگیری دانش و علوم نوین کشاورزی در این بخش، کاهش هزینه‌های تولید، افزایش بهره‌وری و افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی را در بر دارد.
فتحی با اشاره به اینکه کشت پائیزه شروع شده و تاکنون ۵۰ درصد از عملیات کشت پائیزه انجام یافته است، گفت: امسال خوشبختانه دو ماه زودتر از سال قبل مطالبات کشاورزان گندمکار از طریق شرکت بازرگانی خدمات دولتی پرداخت شده است. به علت سردسیر بودن استان، عملیات تحویل گندم به سیلوها در سال‌های گذشته دیرتر انجام می شد، اما با تدابیر و پیگیریهای مسئولین ذیربط ، مطالبات کشاورزان درسالجاری به موقع پرداخت شد.
فتحی در خصوص طرح ایکاردا و مزیت آن گفت: با توجه به اجرا شدن این طرح در ۸ شهرستان استان به عنوان پایلوت، دیگر نیازی نیست که ۳۰ سال بر روی یافته های علمی مجدداً تحقیق انجام گیرد.انتظار میرود با تلاش همکاران ، طرح ایکاردا در تمام شهرستانها و نیز پهنه های مروجین اجرا شود، ضمن اینکه با وجود خشکسالی، در اجرای این طرح شاهد افزایش ۲۰ درصدی محصولات کشاورزی با اجرای این طرح باشیم.طرح ایکاردا در چهار استان کشور اجرا شده که در استان ما نیز در هشت شهرستان اجرایی شده است و استان آذربایجان شرقی به عنوان استان معین برای آذربایجان غربی انتخاب شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز