روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 588
  • 1,001
  • 1,356,927
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی: لازمه بهبود فضای کسب و کار تقویت هم‎پیوندی اقتصادی و سیاسی با جهان است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی گفت: ۷۰ درصد مسیر بهبود فضای کسب و کار مربوط به اصلاح فضای تعامل کشور با دنیا است.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی، داود بهبودی اظهار کرد: اگر بطور مثال گمرک و سیستم بانکی ما همواره دچار اشکال است به دلیل نبود تعاملات مؤثر با فضای جهانی است و با تقویت هم‎پیوندی‎های اقتصادی و سیاسی کشور و در نتیجه ارتقاء استانداردها در سطح جهانی خودبخود بسیاری از مسائل مربوط به فضای کسب و کار رفع می‎شود. فضای کسب و کار شاخص‎های مختلفی مثل فرآیند صدور جواز تاسیس، ثبت، مالیات، بیمه، روابط خارجی، تسهیلات، نیروی انسانی و … را در بر می‎گیرد و بسترهای نهادی جامعه مثل قوانین و مقررات، همچنین بار روانی موجود در جامعه بر هر یک از این شاخص‎ها تاثیر می‎گذارد.
بهبودی در عین حال خاطرنشان ساخت: یکی از الزامات رونق و توسعه اقتصادی تسهیل فضای کسب و کار است تا به دنبال آن سرمایه ‏گذاری‎های انجام گرفته اثرگذاری خود را نشان دهد؛ بنابراین یکی از وظایف مهم مدیریت عالی استان بهبود فضای کسب و کار است.
وی با بیان اینکه پروتکل‎ها و استانداردهای بین‎المللی کسب و کار در دنیا به صورت کاملا مشخص تعریف شده‌اند ولی ما به دلیل هم‎پیوندی‎های ضعیف با عرصه جهانی نتوانسته‎ایم این استانداردها را اعمال و رعایت کنیم، افزود: الزامات هم‎پیوندی با جهان خود به خود منجر به پیاده‎سازی استانداردهای بین‎المللی و در نتیجه شفافیت فضای کسب و کار می‎شود.
این اقتصاددان در ادامه صحبت‎های خود با اشاره به بهبود رتبه استان در زمینه فضای کسب و کار تصریح کرد: در چند سال اخیر در استان تعامل مناسبی بین اتاق بازرگانی، خانه صنعت و معدن و بدنه دولت در قالب شورای گفت‎وگوی دولت و بخش خصوصی برقرار شده و بدینوسیله بسیاری از مسائل مطرح شده در شورا پیگیری، حل و یا به مرکز منتقل شده و این امر در ارزیابی‌های بعمل آمده سبب بهبود و ارتقای جایگاه فضای کسب و کار استان گردیده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز