روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 8
  • 1,073
  • 1,394,374
رئیس سیا: نفوذ ایران در سال‌های گذشته افزایش یافته است

رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا با طرح ادعاهایی علیه کشورمان گفت: نفوذ ایران در منطقه خاورمیانه در سالهای اخیر افزایش یافته است.
مایک پامپئو، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در گفت‌وگو با شبکه ام‌اس‌ان‌بی‌سی مدعی شد که ایران بزرگترین حامی تروریسم در جهان است و یک تهدید علیه امنیت ملی آمریکا به شمار می‌آید.
وی در ادعاهای بی‌اساس و خصمانه خود گفت: امروز ایران نفوذ گسترده‌ای دارد که فراتر از نفوذ آنها در ۶ یا ۷ سال گذشته است. خواه نفوذی باشد که آنها بر دولت بغداد دارند، خواه افزایش قدرت حزب‌الله و لبنان شده باشد، همکاری آنها در کنار حوثی‌ها، شیعیان عراق که در حال حاضر در امتداد مرز سوریه در حال مبارزه هستند و به طور قطع نیروهای شیعه که در سوریه درگیر هستند. ایران در همه جای خاورمیانه حضور دارد.
پامپئو همچنین کره شمالی را تهدید علیه امنیت آمریکا خواند و آن را یک خطر کاملا واقعی توصیف کرد. این در حالی است که مقامات ایران همواره هرگونه ادعا مبنی بر مداخله در امور دیگر کشورها را رد و تاکید می‌کنند که سرنوشت کشورها باید به دست ملتهایشان تعیین شود. ایران همچنین تاکید می کند که سیاست‌های مداخله‌جویانه و جنگ طلبانه آمریکا و متحدان منطقه ای‌اش در امور داخلی کشورهای خاورمیانه عامل اصلی بروز جنگ و ناآرامی و در نتیجه ناامنی و بی‌ثباتی در این منطقه به شمار می آید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز