روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
رئیس سیا : هدف اصلی برجام محقق نشد

مایک پمپئو رئیس سازمان سیا در گفت‌وگو با واشنگتن اگزمینر با وجود اعلام پایبندی ایران به برجام از سوی وزارت خارجه آمریکا در هفته گذشته، مدعی شد که ایران برجام را با بی میلی اجرا می‌کند و هدف اصلی برجام محقق نشده است.
وی افزود: همه اقداماتی که ایران در حاشیه برجام انجام می‌دهد با مضمون اصلی آن هم راستا نیست هدف این توافق حفظ ثبات در منطقه بود و ایران این اقدام را انجام نداده است.
مجلس نمایندگان کنگره قانون تحریم های ایران ، روسیه و کره شمالی را تصویب کرد این نخستین بار پس از توافق هسته‌ای بود که مجلس نمایندگان کنگره تحریمی را علیه ایران به تصویب رساند.
مقامات ایرانی نیز تاکید کردند که تحریم های جدید کنگره نقض روح برجام محسوب می‌شود. پیش‌تر نیز پمپئو در اظهارات ضد ایرانی اعلام کرده بود که پس از پایان بازنگری سیاست آمریکا در قبال ایران در رفتار این کشور با ایران یک تغییر جدی روی خواهد داد.
وی همچنین در اظهاراتی قابل توجه و عجیب پایبندی ایران به برجام را به یک اجاره نشین تشبیه کرد که تا زمانی که صاحب ملک از او در خواست نکند اجاره خود را نمی دهد و برای پرداخت این اجاره از چک بی محل استفاده می‌کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز