روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 97
  • 420
  • 1,435,553
رئیس کانون انبوه‌سازان: ۹۷ درصد تولید مسکن بر عهده بخش خصوصی است

در یک برنامه تلویزیونی با عنوان «راهکارهای رونق بازار مسکن» جمشید برزگر، رئیس کانون انبوه‌سازان اظهار کرد: در شرایطی که ۹۷ درصد حوزه تولید مسکن مربوط به بخش خصوصی است بنده اعلام می کنم کوچکترین وقعی به این حوزه گذاشته نشده است. این در حالی است که بخش ساختمان یک حوزه پیشران محسوب می شود. ولی موانع قانونی برای تحقق تولید کشور برداشته نشده و به همین دلیل، سازندگان حرفه ای در حال خروج از این بخش هستند. همچنین ۹۷ درصد مصالح حوزه ساختمان در داخل کشور تولید می شود که می تواند کمک شایانی به تولید و اشتغال کند.
وی در ادامه به خبر نگاران افزود: هر روز قیمت تمام شده بالا می رود. ما ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده پرداخت می کنیم و در رکودی ترین شرایط ۳۰ درصد عوارض عمرانی شهرها از طریق بخش ساخت و ساز تامین می شود. از آن طرف، حمایت‌هایی که دولت محترم کرده هیچ کدام به سرانجام نرسیده و فشار دستگاههای خدمات رسان در پروسه ساخت باعث خالی شدن سرمایه سازندگان می شود.
رئیس کانون انبوه‌سازان گفت: ما یک بسته پیشنهادی ارائه دادیم و از آقای وزیر وقت خواستیم تا برنامه های خود را تشریح کنیم اما پس از روی کار آمدن مهندس اسلامی هنوز توفیق جلسه با او را پیدا نکرده ایم.
رئیس کانون انبوه‌سازان نیز با ابراز امیدواری نسبت به تحقق ۵۰ درصدی طرح تولید ۴۰۰ هزار واحد گفت: در حوزه تولید مسکن سه بخش وجود دارد؛ یک به تامین مالی مربوط می شود، بخش دیگر دستگاه‌های خدمات رسان و یک بخش هم دستگاه‌هایی مثل بیمه و مالیات هستند که دوستان ما در بخش مسکن مهر هنوز در این خصوص گرفتارند و در شهر پردیس ببینید چه بلایی سر همکاران ما آمده است.
برزگر ادامه داد: الان آقای طاهرخانی می گوید به شما اجازه پیش فروش می دهیم؛ در حالی که قانون پیش فروش از ما سند تک برگی می خواهد و دردسرهای ما تازه شروع می شود.
در پایان این برنامه، مدیرعامل شهرهای جدید درخصوص آخرین آمار مسکن مهر گفت: تا کنون یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکن مهر تحویل شده است. حدود ۲۶۰ هزار واحد نیز از نظر ابنیه به پایان رسیده که منتظر خدمات زیربنایی و روبنایی است و البته بعضا هزینه ها و سرمایه گذاری بالایی می طلبد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز