روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 120
  • 761
  • 1,332,821
رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی : ضرورت توجه سازمان خصوصی سازی به اهلیت متقاضیان خرید

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی به دلیل عملکرد نادرست سازمان خصوصی سازی در بحث واگذاری های انجام شده، بسیاری از صنایع استان دچار مشکلات بسیاری شده و به حالت بحرانی درآمده است.
حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری در سی و دومین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی ضمن تاکید بر لزوم اصلاح روند واگذاری واحدهای اقتصادی و صنعتی دولتی به بخش خصوصی، گفت: متاسفانه به دلیل عملکرد نادرست سازمان خصوصی سازی در بحث واگذاری های انجام شده ، بسیاری از صنایع استان دچار مشکلات بسیاری شده و به حالت بحرانی درآمده است.
وی با بیان اینکه عدم نگرش تخصصی به امر خصوصی سازی اکنون صنعت کشور را دچار بحران کرده است و با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند، اذعان داشت: اگر راه حلی برای شناسایی آسیب های رخداده ارائه نشود، بحران صنعتی فراگیر خواهد شد.
وی با اشاره به مفاد پایان نامه آسیب شناسی خصوصی سازی آذربایجان شرقی و بخش استراتژیک آن که در جلسه ارائه شد، اظهار داشت: بیشتر تحقیقات انجام شده در کشور به شکل آکادمیک انجام می گیرد و گاها واقع بینانه نیست اما این پایان نامه نشان داد که می توان به صورت تخصصی و واقعی به بررسی آسیب های موجود پرداخت کرد.
مظفری ضمن ارائه برداشت خود از نقطه ثقل آسیب های مطرح شده، ادامه داد: طبق گزارشات مطرح شده برداشت هایی کلی از مشکلات کنونی سازمان خصوصی داشتم که درخواست دارم دستور کار شورا قرار گیرد.
وی اولین چالش جدی کشور در بحث خصوصی سازی را عدم بررسی اهلیت و صلاحیت خریدار قبل از واگذاری خواند و بیان کرد: این مسئله که از متمرکز شدن مدیریت خصوصی سازی در تهران ناشی می شود به دلیل عدم شناخت مسئولین آن منطقه از اقلیم های دیگر است.
وی با اشاره به اینکه تصمیم گیرندگان واگذاری در سازمان خصوصی سازی هیچ گونه آشنایی با صنعت و حساسیت های اجتماعی یک‌منطقه ندارند، گفت: علی رغم وجود افراد توانمند و متخصص در این سازمان نیاز است کمی به مسئولان استانی هم اعتماد کنند تا هنگام واگذاری یک شرکت نسبت به اقلیم آن تصمیم گیرند.
رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه سازمان باید به دنبال حرکت به سمت بهبود باشد، خاطرنشان کرد: نباید منتظر وضعیت بحرانی یک شرکت برای واگذاری آن بود بلکه با اقدام زود هنگام و عهده گیری مدیریت توسط بخش خصوصی مشکلات را گرفت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز