روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 166
  • 753
  • 1,437,068
رابطه میان پارو کردن برف و حمله قلبی

محققان آمریکایی اعلام کردند: پاروکردن برف عاملی برای ایجاد حملات قلبی است و همزمان با بارش برفهای سنگین، بخش های اورژانس بیمارستانها باید درحال آماده باش باشند.
دانشگاه هاروارد اعلام کرده است که انتخاب یک پارو و حرکت دادن چندصد کیلوبرف به ویژه بدون آمادگی جسمانی در چندماه گذشته، می تواند یک فشار بزرگ روی قلب ایجاد کند.
همچنین استفاده از دستگاه برف خور (snow blower) نیز می تواند نتیجه مشابهی داشته باشد.
برف خور نوعی خودرو با قدرت مکش زیاد است که برفها را از جاده ها به درون دستگاه کشیده و به شعاع ۱۰۰ متری جاده پرتاب می کند.
از سوی دیگر هوای سرد نیز در ایجاد حمله قلبی موثر است، چرا که این نوع هوا می تواند فشار خون را افزایش دهد و جریان خون را برای رسیدن به بخشی از قلب مختل می کند و احتمال ایجاد لخته های خونی نیز افزایش می یابد.
محققان اظهار داشتند که حمله قلبی وقتی رخ می دهد که یک لخته داخل یک شریان اکلیلی قلب ایجاد می شود، این شریان همان رگی است که وظیفه تغذیه قلب را برعهده دارد.
این لخته می تواند به طور کامل مانع جریان خون برای رسیدن به بخشی از قلب شود و پیش از آن اکسیژن رسانی به قلب را قطع کرده است، پس از آن ماهیچه قلب از کار افتاده و مرگ رخ می دهد.
براساس اعلام محققان، پاروکردن برف ها فعالیتی شدیدتر از ورزش روی تردمیل است، چنین ورزشی برای جوانان و در راه ورزش مشکلی ایجاد نمی کند، اما می تواند برای سنین ۵۰ سال و بالاتر به عنوان افرادی که فعالیت چندانی ندارند، خطرناک باشد.
محققان مرکز پزشکی ویرجینیا توصیه کرده اند که افراد سالخورده پاروکردن برف را به جوانان سپرده و جوانان پیش از این کار ماهیچه های خود را گرم کنند، میزان برف هایی را که پارو می کنند در مقادیر کم انتخاب شود، وقفه هایی بین کار داشته باشند، آب زیاد بنوشند، احساس نکنند که همه برفها باید پارو شود و اگر در قسمت سینه خود احساس درد کردند، سرگیجه و یا نفس تنگی داشتند فوراً به داخل خانه بازگردند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز