روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 222
  • 863
  • 1,353,558
رازگشایی از معمای جابه‌جایی نوزاد در بیمارستان

بازپرس جنایی به کارشناسان پزشکی قانونی پایتخت ماموریت داد با آزمایش دی‌ان‌ای از سه پسر نوجوان مشخص کنند کدام یک از آنها فرزند واقعی خانواده‌ای است که می‌گویند فرزندشان ۱۲ سال قبل در بیمارستان جابه‌جا شده است.
چندی پیش زوجی با حضور در شعبه هشتم بازپرسی دادسرای جنایی تهران شکایت کردند پسرشان ۱۲ سال پیش بعد از تولد در یکی از بیمارستان‌های تهران با فرزند خانواده دیگری جابه‌جا شده است. اکنون در جست‌وجوی فرزند واقعی خود هستند.
با دستور بازپرس رضوانی، پرونده برای ادامه تحقیقات در اختیار ماموران اداره یازدهم پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفت.
شاکی به افسر تحقیق گفت: همسرم ۲۵ اسفند سال ۸۴ برای زایمان به یکی از بیمارستان‌های تهران رفت و آنجا پسرمان به دنیا آمد. او کمتر از یک سال داشت که به‌خاطر بیماری در بیمارستان بستری شد. آزمایش‌های مختلف برایش انجام دادیم. گروه خونی من o و گروه خونی همسرم A است اما معلوم شد گروه خونی پسرمان با ما همخوانی ندارد.
وی افزود: همانجا پزشک معالجش گفت احتمال دارد این نوزاد پسرمان نباشد. چندبار دیگر تست خون گرفتیم دوباره به همان جواب قبلی رسیدیم. مدتی فرزندمان تحت درمان بود و سال ۸۵ فوت کرد که به مرگ او مشکوک شدیم. همه شواهد و مدارک پزشکی نشان می‌داد نوزاد فوت شده فرزند ما نیست. شاکی ادامه داد: مدارک پزشکی او را به بیمارستان محل تولدش بردیم که مسئولان آنجا اعلام کردند ما اشتباه می‌کنیم و ۱۲ سال قبل فرزند واقعی را به ما داده‌اند. آن روز شش پسر دیگر هم در همان بیمارستان به دنیا آمده‌اند. در این سال‌ها خیلی تلاش کردیم به نتیجه برسیم که نشد. سرانجام بعد از گذشت ۱۲ سال تصمیم گرفتیم از مسئولان بیمارستان شکایت کنیم تا از سرنوشت فرزند واقعی مان با خبر شویم.
در این مرحله با دستور بازپرس جنایی از مسئولان بیمارستان تحقیق شد که آنها گفتند پسر این خانواده همزمان با شش نوزاد دیگر در آن بیمارستان به دنیا آمده و هیچ قصوری از سوی آنها صورت نگرفته است.
برای پرونده به‌دلیل این‌که مشمول مرور زمان شده بود قرار منع تعقیب صادر شد. اما زوج شاکی به این قرار اعتراض کردند که پرونده برای حل اختلاف قضایی به دادگاه کیفری ۲ بعثت تهران ارسال شد که این‌بار مسئولان قضایی اعلام کردند اعتراض شاکی و همسرش وارد است و باید دوباره تحقیقات قضایی انجام گیرد که چند روز پیش پرونده برای تحقیقات بیشتر به شعبه هشتم بازپرسی دادسرای جنایی پایتخت ارسال شد. ماموران تحقیقات را از سر گرفتند که این‌بار در جریان تحقیقات معلوم شد فقط سه نفر از شش پسری که همزمان با پسر این زوج به دنیا آمده‌اند گروه خونی‌هایشان با زوج شاکی همخوانی دارد و به نظر می‌رسد یکی از آنها فرزند شاکی باشند.
به همین خاطر با دستور بازپرس جنایی قرار شد از این سه پسر ۱۲ ساله آزمایش دی‌ان‌ای بگیرند تا معمای این پرونده حل شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز