روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
رازگشـایـی از جنایت

رئیس پلیس آگاهی استان البرز از دستگیری قاتل مرد دامدار و انهدام باند موبایل قاپی در کرج خبر داد.
سرهنگ جواد صفایی در جمع خبرنگاران درباره کشف راز قتل مرد دامدار گفت: سحرگاه ششم تیر امسال قتل مردی در یک دامداری در نظر آباد به پلیس گزارش شد. ماموران پلیس آگاهی با حضور در محل جنایت دریافتند مقتول ساعت ۴ صبح با خودروی شخصی وارد دامداری شده و در حال تعویض لباس کار بوده که با شلیک گلوله به قتل رسیده است.
گلوله از فاصله‌ای نزدیک به قلب این مرد اصابت کرده و او را از پای درآورده بود. امدادگران اورژانس هم پس از حضور در محل قتل اعلام کردند که بر اثر شدت جراحات، مرد ۴۵ ساله در دم جان باخته است.
وی افزود: تحقیقات از کارگران مقتول نشان داد، قاتل نقاب به صورت زده و کلاه بر سر گذاشته بود و پس از جنایت از محل فرار کرد. با توجه به حساسیت پرونده تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی البرز و نظرآباد روی این پرونده اقدامات پلیسی را انجام دادند و توانستند هویت قاتل را شناسایی کنند.
رئیس پلیس آگاهی استان البرز با اشاره به عملیات دستگیری متهم گفت: قاتل پس از این جنایت به شهرستان گرمسار رفته و در آنجا مخفی شده بود که ماموران پس از ۷۲ساعت تعقیب و مراقبت او را چهاردهم تیر دستگیر کردند. متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی به این قتل اعتراف کرد و گفت: از طریق یکی از آشنایانم با مقتول آشنا شده و تصمیم به سرقت از او گرفتم. روز حادثه در کمین نشستم تا وارد دامداری شد. به صورتم نقاب زد و وارد دامداری شدم. مرد ۴۵ ساله در حال عوض کردن لباس‌هایش بود که به او شلیک کردم. قصد سرقت داشتم که کارگرهایش سر رسیدند و بدون این‌که موفق به سرقت شوم، از محل فرار کردم.
صفایی از شهروندان خواست برای پیشگیری و ایجاد امنیت، نسبت به نصب دوربین‌های مداربسته در محل کار خود اقدام کنند.
انهدام باند موبایل قاپ‌ها
رئیس پلیس آگاهی استان البرز در ادامه با اشاره به دستگیری اعضای باند چهارنفره موبایل قاپ در کرج گفت: این باند با پرسه‌زنی در شهر وارد خیابان‌های پرترافیک شده و خلاف جهت خودروها حرکت می‌کردند و تلفن همراه شهروندانی را که در حال صحبت بودند یا گوشی خود را در جلوی ماشین و معرض دید گذاشته بودند، به سرقت برده و فرار می‌کردند. همدستان سارقان نیز با موتورسیکلت دیگر، مانع تعقیب همدستان خود می‌شدند.
سرهنگ صفایی افزود: سارقان از چند باک با رنگ‌های مختلف روی موتور‌سیکلت خود استفاده می‌کردند تا شناسایی نشوند. اعضای این باند در تحقیقات به ۵۰ فقره سرقت اعتراف کردند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز