روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
رانندگی روی خطوط، عامل کاهش ۳۰ درصد عمر خط‌کشی‌ها

معاون حمل‌ونقل‌وترافیک شهردار تبریز گفت: ۳۰ درصد عامل کاهش عمر خط‌کشی‌ها در شهر تبریز، مربوط به رانندگی روی خطوط است که این امر از لزوم رویکردهای فرهنگی و آموزشی در بحث ترافیک حکایت دارد.
به گزارش شهریار، مهدی یوسفی که به مناسبت روز ملی حمل و نقل به همراه شهردار تبریز با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز دیدار داشت، افزود: مجموعه فعالیت‌ها و خدمات ترافیکی شهرداری تبریز، از قبیل خط‌کشی، نصب تجهیزات و سوختگیری، عمدتاً با توجه به ضرورت‌های ترافیکی، شب‌ها و نیمه‌شب‌ها صورت می‌گیرد که این امر، نشان‌دهنده ارزش فعالیت خادمان حوزه ترافیک است.
وی خاطرنشان کرد: تبریز با ۶۰۰ کیلومتر معبر و ۸۰۰ هزار دستگاه خودرو از کلان‌شهرهای مطرح در حوزه حمل‌ونقل است که روزانه بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار سفر درون‌شهری را هدایت می‌کند.
معاون حمل‌ونقل‌وترافیک شهردار تبریز با بیان این‌که حدود ۵۵ درصد از سفرهای درون‌شهری تبریز، مربوط به ناوگان حمل‌ونقل عمومی است، افزود: ۷۰۰ دستگاه اتوبوس و ۱۱ هزار و ۱۴۳ دستگاه تاکسی، بخش عمده ناوگان عمومی را در بر می‌گیرد.
یوسفی با اشاره به رویکردهای نوسازی ناوگان عمومی خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر، ۳۶۸۰ دستگاه تاکسی و ۱۰۰ دستگاه اتوبوس نوسازی و ۴۷۰۰ پروانه ویژه خودروهای باربری صادر شده‌است.
وی ادامه داد: متروی تبریز با هشت رام واگن، در دو فاز از خط یک فعال است و هم‌اکنون از ایستگاه ائل‌گلی تا میدان ساعت خدمات‌رسانی می‌‌کند.
معاون حمل‌ونقل‌وترافیک شهردار تبریز با اشاره به این‌که علی‌رغم افزایش خودرو، ایمن‌سازی ترافیکی، محور ثابت برنامه‌های ترافیکی است، افزود: بر این اساس، در شش ماه نخست امسال شاهد کاهش ۱۰ درصدی تلفات جانی بوده‌ایم.
یوسفی یادآور شد: علاوه بر سرویس‌های روزانه اتوبوس‌رانی و تاکسی‌رانی، خدمات مناسبتی در ایامی مانند لیلالی قدر، رغایب، راهپیمایی‌ها و نماز جمعه نیز ارئه می‌شود.
وی به تقویت تجهیزات نظارت ترافیکی اشاره و خاطرنشان کرد: ۲۲۹ دستگاه دوربین، وظیفه نظارت تصویری و ثبت تخلفات ترافیکی در سطح شهر را بر عهده دارد، بعلاوه، با برخورداری از ۲۲ تقاطع هوشمند، شاهد تاثیرات چشمگیر در کاهش تصادفات بوده‌ایم.
معاون حمل‌ونقل‌وترافیک شهردار تبریز اظهار داشت: طرح L.E.Z به منظور مهار آلودگی هوا پیش‌بینی شده و با اجرای آن خودروهایی که فاقد معاینه فنی باشند، از ورود به محدوده منع می‌شوند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز