روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۷/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 43
  • 514
  • 1,144,812
راه آهن ایران – ترکیه پلی به سوی توسعه

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: با اجرای پروژه راه آهن ایران-ترکیه؛ ایران از طریق این کشور به دریای سیاه و سپس کشورهای اروپایی متصل خواهد شد.
احسن علوی
سیداحسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌‌وگو با خبرنگاران با اشاره به برنامه ریزی ایران و ترکیه برای اتصال خط ریلی دو کشور، گفت: خوشبختانه میان مسئولان دو کشور توافقات انجام شده و قرار است در ماه های آتی، نشست نهایی برای عملیاتی کردن این پروژه صورت گیرد.
خطوط ریلی
اتصال منطقه چشمه ثریا و منطقه کارس با اجرای پروژه راه آهن ایران-ترکیه
نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با اجرای پروژه راه آهن ایران-ترکیه، خط ریلی میان منطقه چشمه ثریای ایران و منطقه کارس ترکیه برقرار خواهد شد و عملا دو کشور از طریق خطوط ریلی به یکدیگر متصل خواهند شد.
گسترش فعالیت حمل و نقل ریلی کشور با اجرای پروژه راه آهن ایران-ترکیه
وی تصریح کرد: اجرای پروژه راه آهن ایران-ترکیه موجب گسترش فعالیت و اثرگذاری حمل و نقل ریلی کشور می شود، زیرا در شرایط کنونی بخش عمده ای از همکاری های اقتصادی کشورمان، با ترکیه صورت می گیرد و ایجاد خط ریلی می تواند در سرعت بخشیدن به روند همکاری ها موثر باشد.
راه آهن ایران-ترکیه کلید دور زدن تحریم های آمریکا
عملیاتی شدن پروژه راه آهن ایران به ترکیه تأثیر گسترده ای در افزایش درآمدهای مالی کشورمان خواهد داشت و در شرایط تحریمی می تواند در کاهش فشارها و مشکلات موثر باشد
این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: عملیاتی شدن پروژه راه آهن ایران به ترکیه تأثیر گسترده ای در افزایش درآمدهای مالی کشورمان خواهد داشت و در شرایط تحریمی می تواند در کاهش فشارها و مشکلات موثر باشد.
راه آهن ایران-ترکیه مسیری مستقیم برای اتصال به دریای سیاه و اروپا
علوی افزود: با اجرای پروژه راه آهن ایران-ترکیه؛ ایران از طریق این کشور به دریای سیاه و سپس کشورهای اروپایی متصل خواهد شد و از این مسیر می توان حجم صادرات به این کشورها را افزایش داد.
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: انتقال کالا از کشورهایی مانند تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان و قزاقستان از طریق خط ریلی ایران-ترکیه، از دیگر آثار مثبت اجرای پروژه مذکور خواهد بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز