روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 177
  • 665
  • 997,585
راه آهن «تبریز – میانه» هفته دولت در ایستگاه بستان آباد

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی گفت: طبق برنامه زمان بندی، راه آهن «تبریز – میانه» هم زمان با هفته دولت به ایستگاه بستان آباد می رسد.
ابوالقاسم سلطانی در جمع خبرنگاران بابیان اینکه ایران از نظر راه در بین ۱۸۰ کشور جهان در رتبه ۹۲ قرار گرفته و در گذشته رتبه ای فراتر از ۱۰۰ را داشتیم، اظهار داشت: مثلاً در شاخص ترانزیتی و تشریفات گمرکی ایران عقب تر از کشورهای پاکستان و ترکیه است.
وی با اشاره به وضعیت بزرگراه اهر – هریس – تبریز، افزود: در بزرگراه اهر – هریس – تبریز دوربین های کنترل سرعت نصب شده و رانندگان در جایی که دوربین نیست بیش از حد سرعت مطمئنه حرکت می کنند اما در جایی که دوربین وجود دارد سرعت را کاهش می دهد این در حالی است که ما در این جاده اصلاً مشکل هندسی نداریم.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی ادامه داد: ما نمی گوییم در جاده ها و بزرگراه ها مشکلی نداریم همانند سایر بخش ها و حوزه ها در این بخش نیز مشکلاتی وجود دارد ولی اینکه بگوییم در تمامی حوادث رانندگی مقصر جاده ها هستند را قبول نداریم.
سلطانی تاکید کرد: در حال حاضر نزدیک به ۲۲۰۰ کیلومتر پروژه راهسازی در قالب طرح های ملی در آذربایجان شرقی در حال احداث است و برای بهره برداری کامل از این طرح ها نیاز به ۱۱ تا ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار داریم.
وی در ادامه گفت: بخشی از ۲۲۰۰ کیلومتر پروژه راهسازی به بهره برداری رسیده و بخشی دیگر در حال احداث بوده و بخشی دیگر هنوز به پیمانکار هم واگذار نشده است.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه خوشبختانه تا به حال هیچ انحرافی در اجرای پروژه های راهسازی آذربایجان شرقی نداشته ایم، بیان داشت: در تمامی محورهای مواصلاتی آذربایجان شرقی حجم ترافیک فراتر از حد تصور است و حتی در برخی محورهای تردد به بیش از ۴۷ درصد حد ظرفیت انجام می گیرد.
سلطانی، تکمیل خط ریلی تبریز – میانه را جزو پروژه های اولویت دار کشور عنوان کرد، ابراز داشت: طبق برنامه زمان بندی مجری پروژه، قرار است امسال خط ریلی تبریز – میانه به ایستگاه بستان آباد برسد و سعی داریم تا با رسیدن این خط ریلی به ایستگاه ائل گلی با مترو متصل شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز