روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
راه اندازی بنیاد بین‌المللی مادر در اردبیل

همزمان با برگزاری آئین نکوداشت مادران نمونه در استان اردبیل بنیاد فرهنگی – بین‌المللی مادر در اردبیل راه‌اندازی شد.
در مراسمی که در مجتمع فدک اردبیل و با حضور مادران و فرزندان آنها برگزارشد. از ۱۴ مادر نمونه استان اردبیل در بخش‌های مختلف اعم از مادران شهدا، کارآفرینان، مدیران موفق، مادران فرهنگی و ایثارگر با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل و از مادر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل نیز با اهدای نشان بنیاد مادر تکریم شد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل در این مراسم با اشاره به اقدام خوب غلامرضا محمدی در راه‌اندازی بنیاد بین‌المللی مادر اظهار کرد: در این کار خیر و نیک موسس پرتلاش بنیاد مادر با بررسی همه جانبه کارهای خداپسندانه تصمیم گرفت تا این مجموعه را بنا نهد تا در طول سال و در استان‌ها و شهرهای مختلف مقام مادر و تلاش‌های او در حوزه‌های مختلف پاس داشته شود.
علی نواداد با اشاره به راه‌اندازی بنیاد مادر در استان‌های مختلف کشور خاطرنشان کرد: خوشحال هستیم که امروز نیز این بنیاد فعالیت خود را در استان اردبیل آغاز می‌کند که قطعا در طول سال در سایه فعالیت‌ها این بنیاد مادران نمونه در همه حوزه‌ها مورد تکریم و تجلیل قرار می‌گیرند.
وی به شاخص انتخاب مادران نمونه کشوری و استانی اشاره کرد و گفت: تربیت فرزندان صالح، داشتن همسری خوب، باوفا و مهربان، انجام وظیفه و مسئولیت در قبال فرزندان، آراستگی به شهروند خوب و مردمدار و موفقیت در زندگی شخصی و خانوادگی و اجتماعی و حوزه کار از جمله این شاخص‌ها و معیارهای ارزشمند است.
در این مراسم مدیر عامل بنیاد فرهنگی – بین‌المللی مادر با اشاره به جایگاه ارزشمند مادران براساس آیات و روایات الهی و ائمه اطهار بیان کرد: ما خوشحال هستیم که بعد از گذشت سال‌های متمادی بنیاد مادر را در اردبیل به عنوان استان بیست و چهارم راه‌اندازی می‌کنیم، به طوری که این بنیاد تلاش می‌کند تا همواره اسباب تکریم احترام مادران را فراهم کند.
غلامرضا محمدی با بیان اینکه در حاضر بنیاد بین‌المللی مادر در ۷۴ کشور دنیا و ۲۴ استان کشورمان فعالیت‌ می‌کند، تصریح کرد: ما دو منشور را به عنوان خط قرمز خود برگزیدیم که اولی پرهیز از فعالیت‌های سیاسی، حزبی، جناحی و گروهی و دومیی نیز دوری و پرهیز از تبعیض زبانی، رنگی، ملیتی و قومی است که به حدیث بهشت زیرپای مادران است، پایبند هستیم.
وی شعار این بنیاد را «مادران تعالی جهانی خوشبخت» اعلام کرد و گفت: رسالت ما این است که در پشت همه فرزندان این مرز و بوم دعای مادرانی باشد تا بدرقه راه عزتمند آنها قرار گیرد.
مدیر عامل بنیاد فرهنگی – بین‌المللی مادر به ویژگی‌های مردمان دیار سبلان در عزت و تکریم بزرگان به ویژه مادران اشاره کرد و افزود: بعید می‌دانم که در این استان خانه سالمندی وجود داشته باشد چرا که سالخوردگان ما نباید به جرم محبت به فرزندانشان راهی خانه سالمندان شوند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز