روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 197
  • 749
  • 1,336,682
راه اندازی مراکز نوآوری شهری در کلان‌شهرهای کشور راه‌حل‌های کارشناسی برای اداره شهر ارائه می‌شود

رئیس کمیسیون برنامه ریزی و سرمایه انسانی کلان‌شهرهای کشور گفت: مهم ترین هدف از راه اندازی مراکز نوآوری در سطح کلانشهرهای کشور، کمک به مدیریت شهری در حل معضلات و مشکلات شهری است.
به گزارش شهریار، «شهریار آل شیخ» در گفتگویی اظهار داشت: تفاوت عمده این مرکز با سایر مراکز نوآوری این است که در آن موضوع اصلی مورد بحث، دستیابی به راه حل های کارشناسی در اداره شهر خواهد بود.
وی در بیان اهداف دیگر راه اندازی مراکز نوآوری در کلانشهرها گفت : در این مرکز هدف های مختلفی را دنبال می نماید که اتصال شتاب دهنده های بخش خصوصی و دولتی به بدنه مدیریت شهری در کلانشهرها، یکی دیگر از اهداف آن است که از طریق این مراکز به صورت های مختلف به اجرا در می آید .
رئیس کمیسیون برنامه ریزی و سرمایه انسانی کلان شهرهای کشور با اشاره به اینکه مشهد و تبریز از کلانشهرهای پیشرو در راه اندازی این مرکز به شمار می آیند افزود: این روش ها شامل ارتباط با دانشگاه ها و انعقاد تفاهم نامه با آن ها، تعامل سازنده با اساتید و دانشجویان و سازمان های مختلف به جهت آشنایی بیشتر با چالش های شهری است .
آل شیخ با اشاره به اینکه زیرساخت هایی نیز برای جلب مشارکت در این مراکز پیش بینی شده است گفت: در حقیقت این مراکز نیازمند ورودی هایی هستند تا بتوانند با بهره گیری از مجموعه های دانشگاهی و مراکز دانش بنیان به رفع چالش های شهری و رسیدن به پاسخ مشکلات آن برسند.
وی که مسئولیت معاونت برنامه ریزی و توسعه شهرداری مشهد را نیز عهده دار است تصریح کرد: به طور مثال در شهرداری مشهد، اطلاعات ورودی در قالب های مختلف همچون نظام ایده شهر که همان ایده های مردمی است به ایده های پژوهشی تبدیل و با مداخله صحیح به کسب و کار تبدیل می شود. قطعا یکی دیگر از اهداف ما در راه اندازی مراکز نوآوری شهری تجاری سازی و اتصال ایده های خوب شهری به این چرخه خواهد بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز