راه اندازی نظام جامع صنفی خبرنگاران

مسعود بصیری در نشست خبری با اصحاب رسانه که در «پاتوق خبر» برگزار شد، با اشاره به برگزاری چهارمین دوره جشنوراه ملی ابوذر اظهار کرد: این جشنوراه بزرگترین و فراگیرترین جشنواره رسانه‌ای کشور به شمار می‌رود و تمامی حوزه‌ها را در بر می‌گیرد.
وی بیان کرد: مهمترین محورهای چهارمین جشنواره ابوذر شامل محرومیت زدایی، اقتصاد مقاومتی، موضوعات صنفی خبرنگاران، مبارزه با تروریست، حوزه دفاع مقدس و جبهه مقاومت است که در ۵۰ حوزه به شرکت کنندگان جوایزی اهدا خواهد شد.
مسئول سازمان بسیج رسانه ادامه داد: بیش از ۲۰ هزار اثر به جشنواره ارسال شده که در حوزه مقاومت و مبارزه به تروریست ۲ هزار اثر، در حوزه اقتصاد مقاومتی و زیرشاخه‌های مختلف آن ۱۵ هزار اثر، مشکلات صنفی خبرنگاران یک هزار اثر و موضوع دفاع مقدس و زیرشاخه‌های آن ۳ هزار اثر است.
بصیری با اشاره به مشکلات صنفی خبرنگاران گفت: مشکلات خبرنگاران از جمله بیمه، معیشت زندگی و تامین آینده شغلی خبرنگار به صورت جدی پیگیری و مسئولان به این موضوع پاسخگو باشند.
مسئول سازمان بسیج رسانه افزود: بعد از جشنواره مقاله‌ها و مطالب‌ ارسال شده به دبیرخانه به صورت کتاب چاپ و مسائل روز و دغدغه خبرنگاران به مسئولان حاضر در مجلس ابلاغ می‌شود.
بصیری با اشاره به تقدیر از پیشکسوتان اصحاب رسانه نیز گفت: در نشست‌های فصلی از پیشکسوتان تقدیر خواهد شد تا خبرنگاران جوان از تجربیات آنها استفاده کنند.
وی با بیان اینکه در سال آینده بیشترین تقدیر را از شهرستان ها خواهیم داشت، گفت: امسال جوایز نقدی را هم افزایش خواهیم داد.
مسئول سازمان بسیج رسانه با اشاره به ایجاد خطوط ارتباطی میان خبرنگاران و مسئولان ادامه داد: باید معضلات بازنشستگی خبرنگاران از جمله بیمه و سختی کار و بازنشستگی و… به اطلاع مسئولان برسد. این اقدامات از سال گذشته به صورت جدی پیگیری شده اما مسائل اقتصادی، مجلس را درگیر و همین امر سبب کند شدن این موضوع شده است.
وی با بیان اینکه تشکیل جامعه صنفی خبرنگاران تقریبا تدوین شده ولی باید رایزنی‌های آن انجام شود،گ فت: ما خواهان مشارکت بیشتری از اصحاب رسانه هستیم. در مجلس آقای انتظامی تلاش‌های بسیاری برای تشکیل نظام صنفی کردند که به نتیجه خواهد رسید. این نظام صنفی مشکلات بسیاری در صنف رسانه را حل خواهد کرد.
بصیری در خصوص بیمه تکمیلی خبرنگاران هم گفت: بیمه تکمیلی ایجاد شده و شیوه نامه آن نیز ابلاغ خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از